Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

فرزانه فصیحی؛ دوومیدانی کار اضافه ای که هم چنان رکورد می زند!

دوشنبه 28 بهمن 1398 ساعت 12:40

رکوردشکنی های فرزانه فصیحی دوومیدانی کار 60 متر زنان ایران نشان داد اگر مدیریت صحیح در بخش زنان صورت بگیرد شاید آن ها نیز بتوانند عملکرد خودر ا بهبود ببخشند؛ کمااینکه در زمان ریاست کیهانی در فدراسیون ،بارها فصیحی و دختران دوومیدانی کار به خاطر عدم توجه کافی و اعزام نشدن به میادین بین المللی از مسئولان انتقاد کردند اما رییس و مسئولان گاهی حتی با ادبیات نادرست پاسخ آن ها را دادند.

به گزارش منهای فوتبال، فرزانه فصیحی رکوددار 60 متر زنان ایران چندماهی است که با هزینه و اسپانسر شخصی خارج از ایران تمرین می کند و در این مدت توانسته عملکرد گذشته خود را بهبود ببخشد و  یک اتفاق مهم را رقم زد و سهمیه رقابت های جهانی داخل سالن را کسب کرد.

فصیحی در آخرین مسابقه خود بازهم رکورد ایران را بهبود بخشید و توانست 60 متر را در رقابت های ترکیه در 7 ثانیه و 25 صدم ثانیه بدود و رکورد قبلی خود را 4 صدم دیگر ارتقا ببخشد.

یکی از مسائلی که در زمان اعلام ورودی مسابقات مختلف دوومیدانی و البته اعزام های بین المللی به چشم می آید؛ فاصله زیاد دوومیدانی کاران زن ایران با این رکوردهاست. حتی مسئولان فدراسیون نیز بارها این را گفته اند که  دختران ایران توانایی رقابت سطح بالا را ندارند اما عملکرد چند ماهه فصیحی ثابت کرده آن چه که در دوومیدانی زنان ایران وجود ندارد استعداد نیست؛ بلکه پول و توجه کافی است. 

قطعا فدراسیون دوومیدانی نیز به مانند دیگر فدراسیون ها بودجه دارد اما بیش از آن که این هزینه ها صرف استعداد زنان  شود به دوومیدانی کارانی اختصاص داده می شود که بتوانند بیش از دیگران مسئولان را برای گرفتن پول مجاب کنند!

در سال های اخیر مجید کیهانی و البته روسای قبل از او همواره با دختران دوومیدانی کار با مشکل مواجه بودند و در اعزام ها از عدم کیفیت لازم آن ها صحبت می کردند؛ بدون آن که در نظر بگیرند این پایین بودن سطح به عدم کارآیی فدراسیون باز می گردد؛ نه  فقط خود ورزشکاران. 

قبل از بازی های داخل سالن آسیا فصیحی یکی از دخترانی بود که به عملکرد کیهانی انتقاد داشت و از اینکه رییس وقت فدراسیون حتی جواب پیام های او را هم نمی دهد ابراز ناراحتی کرد.

مجید کیهانی هم در زمان اعزام تیم به بازی های آسیایی جاکارتا در واکنش به اعتراض فصیحی و دیگر دوومیدانی کار زن اعلام کرد که هیچ فرد اضافه ای به جاکارتا نمی رود! حالا همین دوومیدانی کاری که جزو افراد اضافه مورد خطاب کیهانی بود به عملکرد خوبی در این مدت رسیده است.

از این دست مسائل نه فقط برای فصیحی بلکه برای بسیاری از دختران دوومیدانی کار رخ داده است که در زمان اعزام ها با انتقاد مسئولان رو به رو می شوند و می گویند تا خودشان را ثابت نکنند اعزام نمی شوند!

نکته جالب توجه این است که هیچ یک از مدیران و روسای فکر نمی کنند که وظیفه آن هاست که این دختران مستعد را پرورش بدهند و اگر رکوردهای آن ها پایین است از مدیریت نادرست این مدیران بوده است.

فصیحی به مانند دیگردونده های دختر استعداد و توانایی داشته و دارد اما اگر در این چند ماه در اروپا تمرین نمی کرد هیچ گاه نمی توانست عملکرد بهتری را از خود نشان دهد. 

بنابراین رییس آینده فدراسیون دوومیدانی باید به خوبی این موضوع را بداند که وظیفه بهبود رکوردهای تمام ورزشکاران برعهده او و مجموعه اش است. اگر حسن تفتیان رکورد می زند و فدراسیون به آن افتخار می کند، پایین بودن رکورد زنان هم متوجه همان فدراسیون است.

 

شبنم روحی

رکوردشکنی مجدد فصیحی در استانبول

رکوردشکنی مجدد فصیحی در استانبول

تاریخ سازی فرزانه فصیحی در  دوومیدانی ایران

تاریخ سازی فرزانه فصیحی در دوومیدانی ایران

تنها لژیونر دوومیدانی ایران، لژیونر نیست!

تنها لژیونر دوومیدانی ایران، لژیونر نیست!

آغاز تمرینات فصیحی در باشگاه پارتیزان بلگراد صربستان

آغاز تمرینات فصیحی در باشگاه پارتیزان بلگراد صربستان

فصیحی پرامتیاز ترین ورزشکار لیگ دوومیدانی بانوان شد

فصیحی پرامتیاز ترین ورزشکار لیگ دوومیدانی بانوان شد

دور دوم مسابقات دارت آنلاین با شعار# در_خانه_ می_مانیم

کرونا، المپیک را به تعویق انداخت

متن ایمیل کمیته ملی المپیک ایران به IOC؛ لطفا المپیک را به تعویق بیندازید

گزارش فدراسیون جهانی از 20 کاراته کای المپیکی: بهمنیار جوانترین المپین، عسگری در سید یک

پارسونز: راه‌حل مناسب برای مسابقات کسب سهمیه و کلاسبندی‌های توکیو 2020 را بررسی می کنیم

تردید بزرگ برای المپیک توکیو

سیستم جدید کسب سهمیه المپیک وزنه‌برداری به IOC ارسال شد

برنامه اتحادیه جهانی برای پیشگیری از صدمات کشتی گیران

سال نو مبارک

مسابقات دارت آنلاین با شعار# در_خانه_ می_مانیم

وعده های محکم نخست وزیر ژاپن 

علی نژاد: هیچ ورزشکار حرفه‌ای دچار ویروس کرونا نشده است

حذف نمایندگان ایران از مسابقات اسنوکر آزاد جبل الطارق

4سهمیه کاراته ایران در المپیک قطعی شد

لغو فینال جام جهانی ژیمناستیک

پیروزی اسنوکربازان ایران در مسابقات آزاد جبل الطارق

سرمربی سابق تیم ملی ششمیربازی درگذشت

سلطانی‌فر: اردوهای ورزشکاران المپیکی با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی برگزار می شود

مشعل بازیهای المپیک توکیو روشن شد

حذف احمدکهنی در جام جهانی ژیمناستیک