Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

منزلت سکوت

شنبه 23 بهمن 1400 ساعت 09:06

در تمامی کتب اخلاقی همواره بر فواید خاموشی و منزلت سکوت تاکید شده است. یکی از بزرگترین مشکلات جامعه ایران را می توان در زیاد صحبت کردن و مصاحبه های متعدد خلاصه کرد. مدیرانی که نه می توانند خوب حرف بزنند و نه حرف خوب را از روی متن قرائت کنند. اگر مدیران ورزش ارزش سکوت را خوب درک می کردند بسیاری از مسائل و حاشیه ها بوجود نمی آمدند. 

سید محمد پولادگر به عنوان یکی از قدیمی ترین مدیران حال حاضر کشور با توجه به سابقه حضور در راس فدراسیون تکواندو و آشنایی کامل با ورزش، همیشه سخن کم می گوید و به ندرت مصاحبه می کند. پولادگر به خوبی می داند که ضرر مصاحبه بیشتر از فواید آن است. 

وی چه در زمانی که در فدراسیون مشغول بود و یا اکنون که در معاونت قهرمانی وزارت ورزش حضور دارد، نسبت به همتایان خود کمتر سخن می گوید. شاید یکی از رمزهای ماندگاری و حتی موفقیت پولادگر را بتوان در ارزشمند بودن سکوت نزد او دانست. 

برخی از مدیران ورزش کشور بیشتر از آنکه به دنبال فعالیت باشند تا باری از روی دوش آن بردارند، تنها به دنبال عکس و مصاحبه می باشند. در بیشتر گفتگوها هم صحبت هایی می کنند که عواقب ناگواری برای رشته های ورزشی پدید می آورند. عموما مدیران اگر بتوانند مدیریتی بر صحبت کردن و حضور خود در مکان های مختلف داشته باشند، موفقیت بیشتری را کسب می کنند.  
 
در شرایط کنونی حاکم بر ورزش که بخشی از فدراسیون های ورزشی منتظر تعیین و تکلیف می باشند و هنوز زمانی برای انتخاباتشان اعلام نشده است، تیم های استقلال و پرسپولیس در بی ثباتی و حذف از آسیا بسر می برند و شرایط خصوصی سازیشان در ابهام است، مدیران بسیاری می خواهند خود را در ورزش حفظ کنند و بسیاری عزم ورود به این حوزه را دارند، پولادگر بر موضع پیشین خود تاکید دارد. اگرچه بسیاری منتظر واکنش و اقدامی در این شرایط نا به سامان می باشند.

امیدواریم هر چه زودتر دیگر مدیران ورزش کشور نیز غنیمتی به نام سکوت و خاموشی را درک کنند. اگر نمی توانند کمکی به رشته های مختلف ورزش انجام دهند، حداقل باری بر دوششان اضافه نکنند و سکوت پیشه سازند.
به قلم حسین محمدی

اسکندری: شیراز میزبان مسابقات آسیایی اسنوکر در مهر و آبان ۱۴۰۱ خواهد بود

قهرمانی راسخی در رنکینگ کشوری پاکت بیلیارد و قربانپور در رنکینگ کشوری اسنوکر

ممنوعیت حضور نماینده هیات رییسه فدراسیون‌های بدون رییس در انتخابات کمیته المپیک

تایید نام ۱۵ ورزشکار ایرانی برای دریافت بورسیه IOC

انتخاب هیات رئیسه و بازرس جدید انجمن ورزشی نویسان

سرپرست فدراسیون شمشیربازی منصوب شد

بازگشت حسین وفایی به کشور

داستان بازنشستگی داورزنی و رطب خورده‌ای که منع رطب می‌کند

ثبت نام ۵ کاندیدا برای ریاست فدراسیون بدمینتون

خداحافظ ایران من!

تغییرات در اسامی خبرگان ورزشی مجمع کمیته المپیک

پایان سومین دوره رنکینگ کشوری بولینگ آقایان

قهرمانی رعد پدافند اصفهان در لیگ برتر تنیس روی میز

تداوم صدرنشینی رعد پدافند در لیگ برتر تنیس روی میز

زمان جدید برگزاری بازی‌های آسیایی چین مشخص شد

عید سعید فطر گرامی باد

مدیریت اماکن به سبک عاصم یوسفی

اردوی آمادگی تیم ملی اسکیت فری استایل برگزار می شود

غربت مروارید سیاه  کشتی ایران! 

برگزاری مراسم بزرگداشت شهید مدافع حرم سید هادی سلطانزاده/اشک های صالحی امیری در مراسم بزرگداشت