Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

جعفرآبادی در گفتگو با منهای فوتبال

سال 96 مهمترین اتفاق ورزشیم رقم خورد/  تابوی حضور یک زن ایرانی در پیاده‌روی آسیا را نیز می شکنم

دوشنبه 04 شهریور 1398 ساعت 04:40

قهرمان پیاده روی بانوان کشور گفت: حضور تیم های جدید در لیگ امسال باعث بالا رفتن سطح کیفی مسابقات شده است ولی ضعف در داوری همچنان دیده می شود.

به گزارش منهای فوتبال، مرحله اول لیگ دوومیدانی کشور برگزار شد و زهرا جعفرآبادی که مربیگری دو تیم را در لیگ امسال برعهده دارد توانست در ماده پیاده روی از عنوان قهرمانی خود دفاع کند.

زهرا جعفرآبادی در گفتگو با خبرنگار منهای فوتبال در مورد سوابق ورزشی خود گفت: از سال ۸۱ با رشته بسکتبال ورزش را شروع کردم و بعد از پنج سال وارد عرصه ی قهرمانی شدم. در ابتدا  دوومیدانی را با ماده ۸۰۰ و ۱۵۰۰ آغاز کردم و به دلیل علاقه به پیاده روی، از سال 90 تمرکزم را روی این ماده گذاشتم و توانستم رکورد ۵۲:۳۰ را در ۱۰ کیلومتر پیاده روی به ثبت برسانم. یکی از مهمترین اتفاقات ورزشی من در بهمن 96  رقم خورد که توانستم یک تابوی بزرگ را بشکنم و به عنوان اولین بانو بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در ماده ۲۰ کیلومتر پیاده روی شرکت کنم. بعد از آن نیز توانستم سه بار رکورد ملی  این ماده را جابه جا کنم.

وی در مورد حضورش در لیگ دوومیدانی اظهار داشت: امسال در لیگ هم به عنوان مربی و هم به عنوان شرکت کننده در مسابقات حضور دارم. سال قبل با تیم غفاری تاکستان توانستیم بر سکوی سوم بایستیم. امسال هم مربیگری دو تیم غفاری و سلکتور تهران بر عهده من است و در همه ماده ها با یک یا دو نماینده شرکت کرده ایم.

رکورددار پیاده روی کشور در مورد کیفیت مرحله اول لیگ عنوان کرد: دراین مرحله شاهد ارتقای کیفیت مسابقات بودیم. تیم ها با سطح ایده آلی شرکت کرده بودند به طوری که سطح لیگ از سطح قهرمانی کشور نیز بالاتر بود و این به دلیل حضور دو تیم قدرتمند سپاهان و شهرداری مشهد در مسابقات امسال بود. اردکان یزد نیز با ورزشکارانی آماده در این مسابقات شرکت کرده بود. البته حضور تیم های قدرتمند و باسابقه ای  همچون دانشگاه آزاد و آسان پرداخت نیز در سطح مسابقات این فصل نقش بسزایی داشت. از آنجایی که هر سال تعداد شرکت کنندگان  بالاتر می رود  امیدواری برای آینده دوومیدانی بیشتر می شود. می توان این موضوع را در جامعه دید که نگاه مردم به دوومیدانی عوض شده و تعداد علاقه مندان به این رشته در حال ازدیاد است.

وی که به داوری معترض بود گفت: در زمینه داوری مخصوصا در قسمت بانوان شاهد ضعف های زیادی هستیم. در این بخش هم فدراسیون باید دست به کار شود و داورانی متخصص پرورش دهد چرا که تنها کسی که از ضعف داوری لطمه می بیند و متضرر می شود ورزشکاراست.  مثلا پیاده روی ماده ای  تکنیکی است و کوچکترین خطا نباید از چشم داور دور بماند در صورتی که داوران ما فاقد اطلاعات حتی در سطح پایه هستند.

قهرمان پیاده روی کشور در پایان در مورد رکورد و برنامه آینده خود اذعان داشت: امسال نیز در پیاده روی مقام اول را کسب کردم و با وجود آنکه مدتی تمرین مستمر نداشتم ولی از رکوردی که ثبت کردم راضی هستم. در حال حاضر برای مسابقه 20 کیلومتر پیاده روی قهرمانی کشور آماده می شوم و بعد از آن نیزشرکت در مسابقات آسیایی که هر سال در ژاپن برگزار می شود. البته رقابت سختی خواهد بود چراکه ورزشکاران ژاپن و چین در جهان حرف اول را می زنند و رکورددار جهان و المپیک هستند. ولی حضور داشتن در این رقابت ها نیز می تواند به بهبود عملکرد من کمک کند. سال قبل نیز قرار بود به این مسابقات اعزام شوم و  بعد از یک دوره تمرین و یک هفته مانده به مسابقات، اعزام من و آقای زورآوند لغو شد که امیدوارم امسال این اتفاق نیفتد و من بتوانم به عنوان اولین زن ایرانی در مسابقات پیاده روی آسیایی شرکت کنم.

اعظم ستوده نیا

 

کرونا پیاده روی قهرمانی آسیا را لغو کرد

کرونا پیاده روی قهرمانی آسیا را لغو کرد

دعوت از 18 ورزشکار برای حضور در مسابقه پیاده روی 20 کیلومتر

دعوت از 18 ورزشکار برای حضور در مسابقه پیاده روی 20 کیلومتر

دانشگاه آزاد فاتح عنوان قهرمانی مرحله دوم لیگ دوومیدانی

دانشگاه آزاد فاتح عنوان قهرمانی مرحله دوم لیگ دوومیدانی

دوندگانی که چوب بی برنامگی داوران را خوردند

دوندگانی که چوب بی برنامگی داوران را خوردند

پایان مرحله نخست لیگ دو و میدانی بانوان کشور با شکستن 3 رکورد ملی و 3 رکورد باشگاهی

پایان مرحله نخست لیگ دو و میدانی بانوان کشور با شکستن 3 رکورد ملی و 3 رکورد باشگاهی

آسان پرداخت قهرمان شد، 2 رکورد ملی جوانان شکست

آسان پرداخت قهرمان شد، 2 رکورد ملی جوانان شکست

آغاز مرحله نخست لیگ دو ومیدانی با حضور 10 تیم

آغاز مرحله نخست لیگ دو ومیدانی با حضور 10 تیم