Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

ایران با چه تیم‌هایی در تورنمنت پرتغال بازی کرد؟

شروع خوب با درجه چهارمی‌های بسکتبال اروپا

سه شنبه 08 مرداد 1398 ساعت 04:18

کسی از تیم ملی انتظار نداشت در شروع بازی‌های تدارکاتی قبل از جام جهانی 2019 چین با رقبای سرسخت رودررو شود. به همین دلیل بعد از تمرینات فشرده در تهران، سه بازی با تیم‌های درجه چهارم بسکتبال اروپا برای آماده شدن بدن بسکتبالیست‌ها و قرار گرفتن در فرم مسابقات، مناسب بود.   

به گزارش منهای فوتبال، تیم ملی بسکتبال در سفر تدارکاتی بیست روزه خود به اروپا، ابتدا به پرتغال رفت و سه بازی تدارکاتی در این کشور برگزار کرد. این تیم در بازی نخست مقابل اسلواکی با نتیجه 79 به 74 به برتری رسید.
16 از 21 پرتاب آزاد، 23 از 38 دو امتیازی، 5 از 20 سه امتیازی و 34 ریباند آمار تیم ملی در اولین بازی تدارکاتی در اروپا بود.
ایران تیم بیست و هفتم جهان است و اسلواکی رتبه 75 این رده‌بندی را در اختیار دارد.
اسلواکی از اروپا به جام جهانی راه پیدا نکرده است. در بازی‌های پیش انتخابی جام جهانی در قاره اروپا نیز مقابل بوسنی، ارمنستان و سوئد ناکام ماند و با 5 باخت و یک پیروزی، در قعر جدول 4 تیمی قرار گرفت. اسلواکی چند شب پیش قبل از بازی با ایران در یک بازی دوستانه مقابل کوزوو به برتری رسید. 
اسلواکی در سال‌های قبل نیز مقابل ایران بازی کرده بود. سال 1394، دو تیم در اطلس اسپرت چین در «سوژو» به میدان رفتند که ایران 75 بر 59 اسلواکی را شکست داد.
در بازی‌های دوستانه سال 1393 پیش از جام جهانی 2014 هم ایران دو بار در خاک اسلواکی با این کشور بازی کرد؛ یک بار باخت، یک بار برد.
اسلواکی 64-ایران57
اسلواکی 77-ایران 89

بعد  از اسلواکی نوبت به تیم دانمارک رسید. ایران این بازی را با نتیجه ۹۹-۹۴ برد در حالی که در کوارتر اول این بازی با نتیجه عجیب ۳۷-۱۵ عقب بود اما در کوارتر دوم ایران ۳۳-۱۶ حریف را مغلوب کرد تا نیمه اول ۵۳-۴۸ با برتری دانمارک خاتمه پیدا کند.
نیمه دوم هر دو تیم بازی برابری را انجام دادند تا نتیجه ۲۳-۲۲ به سود دانمارک در کوارتر سوم ثبت شد.
کوارتر پایانی در حالی آغاز شد که دانمارک هر سه کوارتر قبلی را با برتری در امتیازات پایانی به اتمام رسانده بود اما کوارتر چهار را ۲۹-۱۸ به ایران واگذار کرد تا نتیجه پایانی ۹۹-۹۴ به سود ایران رقم بخورد.

دانمارک مثل اسلواکی از تیم‌های درجه چهار بسکتبال اروپاست که در رتبه 69 تیم‌های جهان قرار دارد. تشکیلات اجرایی بسکتبال اروپا یا همان فیبااروپا مسابقات قهرمانی برای کشورهای کوچک، و رده پایین تر از رقابت‌های  EuroBasketدر نظر می گیرد که به صورت دو سالانه است و دانمارک در آن رقابت‌ها شرکت می‌کند.
این مسابقات با تیم‌های مالت، آیسلند، اتریش، آذربایجان، سن مارینو، آندورا، ایرلند، قبرس، ولز، اسکاتلند، مولداوی و... از سال 1988 راه‌اندازی شده است. دانمارک در سال 2010 با 5 برد اولین و تنها قهرمانی خود را در رقابت‌های کشور‌های کوچک به دست آورد. 
تیم ملی بسکتبال در آخرین بازی خود در تورنمنت پرتغال تیم میزبان را 74-70 شکست داد. این تیم در رده 62 تیم‌های بسکتبال جهان قرار دارد. ایران پیش از جام جهانی 2014 هم در یک بازی تدارکاتی مقابل پرتغال، 69-55 به برتری رسیده بود. 
تیم ملی در ادامه بازی‌های تدارکاتی خود از شنبه آینده دو بازی با تیم‌های روسیه و اردن در روسیه برگزار خواهد کرد.


 

عنوان نوزدهم جهان، بهترین عنوان تاریخ بسکتبال ایران!

عنوان نوزدهم جهان، بهترین عنوان تاریخ بسکتبال ایران!

آغاز اردوی تیم‌ملی بسکتبال در یونان

آغاز اردوی تیم‌ملی بسکتبال در یونان

پیروزی تیم ملی بسکتبال ایران مقابل اردن

پیروزی تیم ملی بسکتبال ایران مقابل اردن