Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

بازهم پای پسر آقای رییس در میان است

پول بیت المال در تیراندازی چرا و چگونه هزینه می شود؟

يكشنبه 28 مهر 1398 ساعت 01:17

ترکیب تیم ملی تیراندازی کشورمان برای حضور در رقابت های کسب سهمیه المپیک 2020 توکیو در شرایطی اعلام شد که بازهم نام پسر آقای رییس فدراسیون در ترکیب تیم اعزامی به چشم می خورد.

به گزارش منهای فوتبال، رقابت های کسب سهمیه المپیک 2020 توکیو در شرایطی در دوحه قطر برگزار می شود که ترکیب تیم ملی کشورمان برای حضور در این مسابقات اعلام شد.

بر این اساس همانطور که از قبل پیش بینی می شد نام امیر محمد دادگر پسر رییس فدراسیون تیراندازی کشورمان بازهم در میان نفرات اعزامی است و باید پرسید مسوولان ورزش کشورمان آیا نظارت دقیقی بر اعزام تیم ها و نام نفرات دارند یا خیر؟

این آخرین مسابقه تیراندازی کسب سهمیه المپیک است که از 12 آبان به میزبانی دوحه قطر برگزار می شود و کاروان کشورمان در رشته های تفنگ، تپانچه و اهداف پروازی به میدان می رود.

نکته قابل تامل در این میان حضور دادگر در تیم اعزامی به عنوان ورزشکار است، فدراسیونی که بارها اعلام کرده به دلیل مشکلات شدید مالی برای حضور افراد در تیم بسیار ملاحظه می کند و از سفرهای غیر ضروری اجتناب می ورزد، مساله ای که در عمل به گونه ای دیگر رفتار می شود.

یک نکته مهم دیگر این است که اهداف پروازی در رقابت های قبلی خود نتایج چندان خوبی نگرفت. فرزند رییس فدراسیون تیراندازی در مسابقات اخیر از میان 129 نفر در جایگاه 127 قرار گرفت یعنی در انتهای جدول ! حال باید پرسید این ورزشکار با چه معیاری عازم رقابت های کسب سهمیه می شود؟ آیا رییس فدراسیون به دنبال شانس است تا فرزندش کسب سهمیه بگیرد و یا این که می خواهد از همین فرصت ها استفاده کند؟ نقش شورای برون مرزی وزارت ورزش برای تایید نفرات چیست؟

فراموش نکنیم که بسیاری از چهره های مطرح تیراندازی آسیا کسب سهمیه گرفته اند و شاید دادگر به دنبال آن است تا از بخت و اقبال بلند خود برای رسیدن فرزندش به المپیک 2020 توکیو بهره ببرد. چرا که هر کشوری سهمیه مشخص دارد و نمی تواند بیش از آن سهمیه بگیرد حتی اگر فینالیست داشته باشد ، با این شیوه اگر شانس با آنها همراه باشد و نفراتی که بالاتر قرار می گیرند قبلا سهمیه گرفته باشند، نمی توانند در توکیو حضور یابند و سهمیه به کشورهایی که در رده پایین تر هستند، اهدا می شود و این همان چیزی است که به نظر می رسد رییس فدراسیون تیراندازی به دنبال آن است.

حال باید از وزیر ورزش پرسید مگر مطرح نشده بود که نظارت دقیقی بر اعزام نفرات و نام آنها صورت می گیرد؟ آیا حضور دادگر در مسابقات بر اساس شایستگی است یا ژن خوب در این مقوله کفایت می کند؟ آیا این همان عدالتی است که از آن سخن می گوییم و یا ....

اعلام برنامه مسابقات تیراندازی قهرمانی آسیا

اعلام برنامه مسابقات تیراندازی قهرمانی آسیا