Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

با حضور جمعی از پیشکسوتان و قهرمانان کشتی

مجموعه ورزشی آبی اطلس شمیران افتتاح شد

يكشنبه 19 دی 1400 ساعت 08:57

روز گذشته و با حضور جمعی از پیشکسوتان و چهره های شاخص ورزش و کشتی مجموعه ورزشی  آبی اطلس در منطقه ازگل شمیران افتتاح شد. این مجموعه از سالن های متعدد و مجهز کشتی، باستانی، بدنسازی، استخر و سونا، ایروبیک، یوگا و حمام سنتی تشکیل شده است. مکان یادشده به همت جمعی از بزرگان ورزش منطقه یک تهران خصوصا با تلاش و پی گیری های پرویز عالی، امیر بیات از چهره های شاخص کشتی کشور و عده ای دیگر راه اندازی و احداث شده است. 

 مراسم افتتاحیه با قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید و انجام ورزش باستانی بامرشدی مهدی زین کوهی آغاز شد سپس به ترتیب محمد محمودی، از چهره های شاخص کشتی،دکتر اکبر رحمانی استاندار اسبق تهران وحضرت آیت الله صدیقی سخنرانی کردند. حضور چشمگیرمسئولین شهرستان شمیرانات. فرماندار و شهردار منطقه یک و برخی مناطق تهران، جمعی از قهرمانان جهان و المپیک، پیشکسوتان، مربیان از جمله محمدرضا طالقانی،علیرضا حیدری. عباس جدیدی مجید ترکان محمد طلایی، اکبر قادری، اسماعیل پلویی، اردشیر پورحکمت، حسین رضا زاده، رحیم عظیمی، علیرضا دبیر رییس فدراسیون کشتی و عده ای از مقامات لشگری و کشوری، مسئولین بسیج منطقه و علاقه مندان ورزش رونق بخش این مراسم بود.
پرویز عالی مربی پیشین تیم ملی کشتی آزاد و یکی از مروجین و تلاشگران این ورزش در منطقه شمیران در همین رابطه به منهای فوتبال گفت: متاسفانه از سال ها قبل دست هایی درکار بود تا اماکن ورزشی این منطقه برچیده شود. گرانی زمین های منطقه یک وبرخی تنگ نظری ها از دلایل برچیده شدن اماکنی چون باشگاه اسدی، سالن شهدای قیطریه، سالن صنایع دفاع، سالن اختیاریه و سوهانک شد که  پذیرای جمع کثیری از ورزشکاران رشته های مختلف از جمله کشتی بود.  زمانی کشتی و کشتی گیران شمیران زبانزد خاص و عام بودند و اغلب استان ها از مسابقه با قهرمانان این منطقه هراس داشتند اما امروز  کار به جایی رسیده که بخش خصوصی، تنها مجموعه باقی مانده از جمله سالن کشتی  شهدای قیطریه را هم از چنگ ورزشکاران درآورده و درصدد ساخت و ساز در این مکان مقدس هستند.
 وی افزود: طبق نظر کمیسیون ماده ۵ تغییر کاربری این مکان غیر قانونی است اما گویا افرادی که این مجموعه را از در اختیار گرفته اند  گوششان به این حرف ها بدهکار نیست. در هرحال ما هم پی گیر شکایت خودمان هستیم و امیدوارم مسئولین به کمک  بیایند و اجازه ندهند این مجموعه هم تبدیل به مکان تجاری شود. وی در پایان از مسئولین حوزه علمیه و هیات امنای مسجد امام رضا (ع) که مجموعه مناسبی به نام آبی اطلس را به ورزش منطقه اختصاص داده اند قدردانی کرد.

لازم به ذکر است علی صفایی از قهرمان ارزنده کشتی وپرورش اندام و پهلوان رضا شهباز مدیر و بانی این باشگاه جهت راه اندازی و بهره برداری مجموعه ورزشی آبی اطلس از هیچ کوششی فروگذارنکردند.

اسکندری: شیراز میزبان مسابقات آسیایی اسنوکر در مهر و آبان ۱۴۰۱ خواهد بود

قهرمانی راسخی در رنکینگ کشوری پاکت بیلیارد و قربانپور در رنکینگ کشوری اسنوکر

ممنوعیت حضور نماینده هیات رییسه فدراسیون‌های بدون رییس در انتخابات کمیته المپیک

تایید نام ۱۵ ورزشکار ایرانی برای دریافت بورسیه IOC

انتخاب هیات رئیسه و بازرس جدید انجمن ورزشی نویسان

سرپرست فدراسیون شمشیربازی منصوب شد

بازگشت حسین وفایی به کشور

داستان بازنشستگی داورزنی و رطب خورده‌ای که منع رطب می‌کند

ثبت نام ۵ کاندیدا برای ریاست فدراسیون بدمینتون

خداحافظ ایران من!

تغییرات در اسامی خبرگان ورزشی مجمع کمیته المپیک

پایان سومین دوره رنکینگ کشوری بولینگ آقایان

قهرمانی رعد پدافند اصفهان در لیگ برتر تنیس روی میز

تداوم صدرنشینی رعد پدافند در لیگ برتر تنیس روی میز

زمان جدید برگزاری بازی‌های آسیایی چین مشخص شد

عید سعید فطر گرامی باد

مدیریت اماکن به سبک عاصم یوسفی

اردوی آمادگی تیم ملی اسکیت فری استایل برگزار می شود

غربت مروارید سیاه  کشتی ایران! 

برگزاری مراسم بزرگداشت شهید مدافع حرم سید هادی سلطانزاده/اشک های صالحی امیری در مراسم بزرگداشت