Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

دورهمی کارگری در یونان و توزیع کیلویی مدال

شنبه 17 مهر 1400 ساعت 10:57

کسانی که حتی آشنایی اندکی با ورزش داشته باشند به خوبی می دانند که کسب 23 مدال در نخستین روز رویداد بین المللی کاری دشوار و به نوعی غیر ممکن است مگر آنکه آن رویداد از اهمیت چندانی برخوردار نباشد و صرفا یک دورهمی ساده باشد که بخواهیم آن را بزرگ جلوه دهیم.

سومین دوره مسابقات جهانی ورزش شرکت ها در آتن در حال برگزاری است و کاروان ایران تا پایان روز دوم این مسابقات 40 مدال رنگارنگ کسب کرد. تصاویر منتشر شده با توجه به تعداد شرکت کنندگان و کاروان ایران موجب شده تا ابهامات و سوالات بسیاری در خصوص اهمیت مسابقات بوجود آید.

کاروان ایران با 70 ورزشکار و ده ها سرپرست، عوامل و ... راهی سومین دوره مسابقات جهانی ورزش کارگری در آتن شده است. مسابقاتی که در دوره های پیشین هم شاهد بودیم تعدادی از قهرمانان فعلی و یا پیشین را در قالب تیم کارگری به مسابقات می برند و مدال کسب می کنند. هزینه ای که می بایست صرف کارگران شود و نشاط را به حوزه کارگران و کمپانی ها و شرکت ها بیاورد برای گروه دیگری هزینه می شود.

وزیر جدید کار و مدیران ارشد کارگری هم که تازه کار هستند، در پیام هایی موفقیت های جامعه کارگری در آوردگاهی بین المللی را تبریک گفتند. طبیعی است که وزیر جدید آشنایی لازم با جامعه ورزش و سطح نازل مسابقات را نداشته باشد و از نتایج کسب شده ابراز خرسندی کند. اما اهالی ورزش به خوبی با سطح چنین مسابقاتی آشنایی دارند.  تصاویری که این روزها از محل برگزاری مسابقات منتشر می شود بیشتر به نوعی دورهمی دوستانه شبیه است تا مسابقاتی در حد و اندازه بین المللی.

حتی در تصاویر منتشر شده می بینیم که خبری از سکوی قهرمانی نیست و نفرات به صورت دورهمی عکس یادگاری می گیرند. آتنی که میزبان المپیک 2004 بوده و نسل فعلی برگزاری مسابقاتشان را به یاد داریم. مسلما اگر این مسابقات اهمیتی داشت توجه بیشتری به آن مبذول می داشتند که تصاویر ارسالی گویای سطح واقعی مسابقات نباشد.

به نظر می رسد واقعیت این است که در اکثر کشورها مانند آیینه با این مسابقات برخورد کردند اما مدیران فدراسیون کارگری با ذره بین از کاه کوهی ساخته اند. پسندیده است عوامل اعزام کاروان پس از بازگشت از آتن، با شفافیت، گزارش مسابقات را اعلام کنند. در هر رشته چه تعداد ورزشکار بوده، و مدال های به چه صورتی کسب شده اند.

حسین محمدی

روز جهانی افراد با نیازهای خاص و معرفی یک کتاب

دو رباعی از پوریای ولی

سودمندی و ناسودمندی حضور برخی از نمایندگان مجلس در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو

تفاوت مربی ورزش همگانی با پزشک عمومی برای کشور!

تداوم پیروزی های مقتدارانه وفایی در مسابقات قهرمانی انگلستان

برگزاری المپیک ناشنوایان در برزیل قطعی شد

کیومرث مهرابی: با قدرت به لیگ کشتی باز می گردیم

شاهکار حسین وفایی در مقابل مرد شماره یک اسنوکر جهان

حاشیه های چالش برانگیز بدنسازی به کجا ختم می شود؟

قره گوزلو قهرمان رنکینگ استانی اسنوکر استان تهران شد

کلنگ زنی اولین آکادمی بین المللی جودو در کشور/ ارائه دان یک تا ۳ کودوکان در ایران

تمجید باخ از اقدامات میراث ماندگار پاریس2024 و لس آنجلس2028

حضور مدیر اجرایی IOC در "جشنواره اتحاد از طریق ورزش"

پایان کار پینگ پنگ بازان ایران در آمریکا

جدال جذاب وفایی- سلبی در مسابقات UK Championship ۲۰۲۱

پیروزی نوشاد عالمیان در تنیس روی میز قهرمانی جهان

۳ شرط مهم IOC برای ماندن وزنه برداری در المپیک ۲۰۲۴

قالیباف در رونمایی از سردیس قهرمانان بازی‌های آسیایی/ صالحی‌امیری: ورزش اولویت رئیس مجلس باشد

ویزای آمریکا برای رئیس فدراسیون تنیس روی میز صادر شد