Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

پارسونز: راه‌حل مناسب برای مسابقات کسب سهمیه و کلاسبندی‌های توکیو 2020 را بررسی می کنیم

يكشنبه 03 فروردین 1399 ساعت 05:37

رئیس کمیته بین‌المللی پارالمپیک در مورد شرایط بازی‌های توکیو 2020، ویروس کووید 19 و لغو مسابقات گفت: بهترین راه حل را بررسی می کنیم.

به گزارش منهای فوتبال و به نقل از وب‌سایت فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین، اندرو پارسونز رئیس IPC در خصوص لغو رویدادهای ورزشی کسب سهمیه و پیش نیاز توکیو 2020 به ورزشکاران، اعضا و دوستان جنبش پارالمپیک توضیحاتی داد و سلامتی، انعطاف‌پذیری و عدالت را اصول مورد نظر این کمیته بین‌المللی اعلام کرد.

در متن پیام پارسونز آمده است:

ورزشکاران، اعضا و دوستان عزیز!

‌بشریت با چالش مشترکی در کشورهای مختلف، شهرها و جوامع جهان رو‌به‌رو شده، شرایطی پیش‌بینی نشده و عدم قطعی که آدمی هرگز پیش از این تجربه نکرده است. ما در حال تجربه‌ موقعیتی هستیم که بسیار بسیار فراتر از ورزش است و همچون همیشه وظیفه‌ مراقبت از افرادی را داریم که در جنبش پارالمپیک سهیم هستند. بنابراین آنچه برای آن‌ها خوب باشد را انجام خواهیم داد.‌

سلامتی و بهداشت ورزشکاران پارالمپیکی بالاترین اولویت ماست. اگر لغو همه رویدادهای ورزشی در هفته‌های آتی به عنوان بخشی از یک استراتژی جهانی برای محدود کردن ویروس کووید 19 باشد، می‌بایست آن را انجام دهیم. در واقع این صحیح‌ترین کاریست که می‌کنیم.

به عنوان یک جامعه جهانی باید متحد باشیم و از همه ابزارها و راهکارهای حفظ سلامتی و زندگی استفاده کنیم. در سال‌های اخیر تلاش کرده‌ایم که به آنچه می‌خواهیم در رقابت‌های 2020 توکیو دست یابیم. برای برگزاری رقابت‌های جذاب، بی‌نظیر و تاریخی توکیو همگی به سختی کار کرده‌ایم و همه چیز برای این اجرا در جایگاه خودش قرار دارد.

‌‌در 158 روز آینده، تا شروع رقابت‌های پارالمپیک 2020 توکیو، آماده‌سازی برای مسابقات ادامه دارد. همه تلاش خود را برای برگزاری مسابقات در آگوست 2020 به کار خواهیم بست.

اما اطمینان داشته باشید که از شرایط اخیر جهان نیز کاملا آگاهیم و همچنان به ارتباط خود را با سازمان بهداشت جهانی، ستاد برگزاری بازی‌های المپیک، ستاد توکیو 2020 و کارشناسان سلامت ادامه خواهیم داد.‌

ما کاملا تاثیر لغو مسابقات را بر عدم قطعیت در کسب سهمیه‌ها و کلاس‌بندی‌های پزشکی ورزشی درک می‌کنیم و من به شما قول می‌دهم که تیم IPC تمام وقت در حال کار کردن روی این مساله است و به دنبال تدوین و اجرای یک سناریوی قابل اجراست. ما با گروهی از از ورزشکاران پارالمپیکی‌ که ناچار به تمرین در خانه هستند، همدردی می‌کنیم.‌

روز دوشنبه، هیات رئیسه IPC اطلاعات خود را نسبت به آخرین وضعیت جهانی در این رابطه به‌روز خواهد کرد و در ادامه این هفته نیز، من و تیم مدیریتی کمیته بین‌المللی پارالمپیک به گفت‌وگو با فدراسیون‌های جهانی و کمیته‌های ملی پارالمپیک کشورها خواهیم پرداخت.

‌‌در این گفت‌وگوها سه اصل مهم و کاربردی مدنظر ما است؛

1، سلامتی ورزشکاران

2، انعطاف‌پذیری

3، رعایت عدالت

می‌خواهیم کمک کرده و بهترین راه‌حل را پیدا کنیم. اما هیچ کدام از ما از این که دقیقا چه اتفاقی در این بحران رخ خواهد داد آگاه نیست، نه حتی روزانه، بلکه حتی ساعت به ساعت.

من به شما قول می‌دهم که در هفته‌ها و ماه‌های آینده تصویر روشن‌تری از این موضوع خواهیم داشت و فدراسیون‌های بین‌المللی به همراه IPC راه‌حل عادلانه‌ای برای کسب سهمیه‌ها و کلاس‌بندی‌های ورزشی توکیو 2020  ورزشکاران پیدا خواهند کرد.

از آن‌ جایی که جهان با بزرگ‌ترین چالش خود در این نسل روبه‌رو است، تقاضای ما از شما صبر و انعطاف‌پذیری است. در جنبش پارالمپیک هیچ‌ کدام از ما با چالش‌ها‌ و موانع در مسیر غریبه نیستیم. همچنان مانند گذشته با بررسی همه راه‌کارهای ممکن، راه‌حل مناسب را خواهیم یافت.

فراموش نکنید: ایمن باشید، در خانه بمانید، دست‌های‌تان را بشویید و مراقب افراد سالمند باشید.

کرونا، المپیک را به تعویق انداخت

کرونا، المپیک را به تعویق انداخت

متن ایمیل کمیته ملی المپیک ایران به IOC؛ لطفا المپیک را به تعویق بیندازید

متن ایمیل کمیته ملی المپیک ایران به IOC؛ لطفا المپیک را به تعویق بیندازید

سرزمین رویاها پنجه در پنجه کرونا 

سرزمین رویاها پنجه در پنجه کرونا 

سامسونگ شریک طلایی پارالمپیک 

سامسونگ شریک طلایی پارالمپیک 

کاروان ایران با نام "سردار دل‌ها" در پارالمپیک

کاروان ایران با نام "سردار دل‌ها" در پارالمپیک