Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

هاشمی: اردوی هانوفر اثربخش بود/ به مرز آمادگی رسیده ایم

جمعه 03 آبان 1398 ساعت 08:49

سرمربی تیم ملی تفنگ کشورمان گفت: با حمایت های فدراسیون و وزارت ورزش موفق شدیم اردوی هانوفر را قبل از مسابقات قهرمانی آسیا برگزار کنیم و با این شرایط، با آمادگی بهتر راهی دوحه می شویم.


به گزارش منهای فوتبال، الهام هاشمی تصریح کرد: اردوی هانوفر برای ملی پوشان لازم و حیاتی بود چرا که این نفرات باید در کنار سایر قهرمانان جهان در رقابت های قهرمانی آسیا که به میزبانی دوحه قطر برگزار می شود به میدان بروند و برای کسب سهمیه المپیک، بجنگند. واقعیت این است از بابت فشنگ و تمرین قابل مقایسه با مدعیان جهانی نیستیم و این اردو کمک بسیاری به ملی پوشان کرد تا تمرینات خوبی را در آلمان پشت سر بگذارند.

وی ادامه داد: پس از ماه ها توانستیم بمدت شش روز در تفنگ سه وضعیت با فشنگ کافی تمرین کنیم آن هم در شرایطی که سایر حریفان ما در تمام طول سال روزانه تمریناتشان را با این تعداد فشنگ دنبال می کنند و این تفاوت ها کار را برای ما خیلی سخت می کند اما قهرمانان ما نشان داده اند غیر قابل پیش بینی هستند و امیدوارم در دوحه نیز شاهد افتخارآفرینی آنها باشیم.

هاشمی گفت: در حال حاضر تیراندازان اعزامی رشته تفنگ تقریبا به آمادگی هشتاد درصدی رسیده اند. تا شنبه به تمریناتمان در تهران ادامه می دهیم و سه شنبه عازم دوحه می شویم تا سه چهار روز قبل از شروع رسمی مسابقات در محل برگزاری این رقابت ها تمرینات خود را ادامه دهیم و با آمادگی کامل وارد مسابقات شویم.

وی در مورد شرایط این رقابت ها گفت: بدون شک همه مدعیان آسیایی حضور در المپیک که تا کنون موفق به کسب سهمیه نشده اند با تمام قوا در دوحه حاضر می شوند پس کار بسیار سختی پیش رو داریم خصوصا در رشته های تفنگ که تعداد تیراندازان آسیایی که تا کنون موفق به کسب سهمیه شده اند بسیار کم است. اما به توانمندی ملی پوشان ایران اطمینان دارم و امیدوارم در دوحه بتوانیم سهیمه های بیشتری برای المپیک 2020 توکیو به دست بیاوریم و یک بار دیگر برتری تیراندازی ایران را با وجود تمام کمبودها ثابت کنیم.

گفتنی است این مسابقات آخرین پنجره توزیع سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو است. تا این لحظه نجمه خدمتی و آرمینا صادقیان در رشته تفنگ موفق به کسب سهمیه المپیک شده اند.

رقابت‌های تیراندازی قهرمانی آسیا و آخرین مرحله کسب سهمیه المپیک از ۱۲ تا ۲۰ آبان در دوحه قطر برگزار خواهد شد.

امین صانعی 

اعلام برنامه مسابقات تیراندازی قهرمانی آسیا

اعلام برنامه مسابقات تیراندازی قهرمانی آسیا