Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

سوت پایان برای شایسته

جمعه 08 شهریور 1398 ساعت 02:52

سوت پایان برای مجید شایسته نزدیک به یک سال پیش به صدا در آمد. زمانی که مدت ریاست وی تمام شد و ثبت نام برای ریاست جدید صورت گرفت اما برگزاری آن مکررا به تعویق افتاد. مسئله ای که برای یک سال ادامه پیدا کرد. شایسته در این مدت با حکم سرپرستی به کار خود ادامه داد اما نهایتا 6 شهریور پایان کار او در مجموعه تنیس بود

سوت پایان برای مجید شایسته نزدیک به یک سال پیش به صدا در آمد. زمانی که مدت ریاست وی تمام شد و ثبت نام برای ریاست جدید صورت گرفت اما برگزاری آن مکررا به تعویق افتاد. مسئله ای که برای یک سال ادامه پیدا کرد. شایسته در این مدت با حکم سرپرستی به کار خود ادامه داد اما نهایتا 6 شهریور پایان کار او در مجموعه تنیس بود.

شایسته قریب به 10 سال مسئولیت فدراسیون تنیس را بر عهده داشت و روزهای خوب و بدی را در این فدراسیون تجربه کرد. از همان ابتدا شائبه­هایی وجود داشت که وزارت خانه او را نمی­ خواهد و شخص دیگری را در نظر دارد اما مسئله انتخابات بزرگترین مشکل بود؛ چراکه مسلما هیئت ها مدیر ده ساله شان را رها نمی کردند تا به گزینه فرمایشی رای بدهند. لذا تصمیم به کلافه کردن و بلا تکلیفی مربیان، هیئت ها، ورزشکاران و در راس همه آنها شایسته را در پیش گرفتند. این بلا تکلیفی به قدری به طول انجامید که خود شایسته طی مصاحبه­ای اعلام کرد: وسایلم را جمع کرده ام ، تکلیف را مشخص کنید چراکه این تعویق به صلاح تنیس کشور نیست. کمتر کسی در بیرون از وزارتخانه اطلاعی از وضع موجود و سرنوشت انتخابات داشت. این روند تا جایی پیش رفت که در دسته سوم دیویس کاپ هم سقوط کردیم و این تصمیمات غیر ورزشی در ورزش اثر مستقیم گذاشت. اما مجموعه تنیس حتی با سرپرست هم کارهای مثبتی انجام داد که نمونه آن سفر آقای واواساری در همین اواخر بود که نشان داد این مجموعه تمام تلاش خود را می کند تا به کار خود ادامه دهد تا کمتر از تصمیمات بیرونی متاثر شود.

متاسفانه وزارت ورزش  الگوی رفتاری نامناسبی را در قبال مدیران خود نشان می دهد و می خواهد قدیمی ها را از دور خارج کند که این مسئله لطمه بزرگی به جامعه ورزش خواهد زد. و این مسئله مختص به رییس فدراسیون تنیس نیست. در سایرین هم شاهدیم که یکی را با بازنشستگی، یکی را با رد صلاحیت و سایر مسائل یکی را با طولانی کردن سرپرستی و تعویق انتخابات و ... از دور خارج می کند. رفتاری که در آینده ای نزدیک تاثیرات خود را نشان خواهد داد.

چنین رفتارهایی با مدیران قدیمی و باسابقه با هر کارنامه ای که دارند روند خوبی نیست که در پیش گرفته شده است. جوانان را دلسرد و مدیران فعلی را بدگمان می سازد.

حال باید صبر کنیم و ببینیم چه کسی در راس خانواده تنیس قرار می گیرد. اما مسئولان و تصمیم گیرندگان باید بدانند که حال و روز تنیس خوش نیست و این بلاتکلیفی ها اثار زیانباری در روند کار از جمله سقوط در تنیس نهاده است. شاید آمدن مدیری با تجربه بتواند تعاملات لازم را با وزارت خانه و کمیته ملی المپیک برقرار سازد گزینه خوبی برای پایان این سردرگمی­ ها در فدراسیون تنیس باشد.

در پایان به مجید شایسته که ده سال زحمات قابل تقدیری برای فدراسیون تنیس کشید خسته نباشید می گوییم و برای او آرزوی سلامتی و موفقیت می کنیم.

حسین محمدی

راهیابی تیم تنیس دختران ایران به  فینال مسابقات بین المللی جوانان ITF

راهیابی تیم تنیس دختران ایران به فینال مسابقات بین المللی جوانان ITF

روز  بزرگداشت استاد محمد حسین  شهریار (روز شعر و ادب فارسی)

روز بزرگداشت استاد محمد حسین شهریار (روز شعر و ادب فارسی)

ورزش، جایگاه مدیران از جامعه رانده و از دولت مانده

ورزش، جایگاه مدیران از جامعه رانده و از دولت مانده

باوراتون و تغییر بدین تا دنیاتون تغییر کنه...

باوراتون و تغییر بدین تا دنیاتون تغییر کنه...

نادال قهرمان تنیس آزاد آمریکا

نادال قهرمان تنیس آزاد آمریکا

قهرمانی آندرسکو 19 ساله در مقابل چشمان مگان

قهرمانی آندرسکو 19 ساله در مقابل چشمان مگان

نادال و مدودف در فینال تنیس آزاد آمریکا

نادال و مدودف در فینال تنیس آزاد آمریکا

شکست اوزاکا و صعود نادال و فدرر به یک چهارم نهایی

شکست اوزاکا و صعود نادال و فدرر به یک چهارم نهایی

مرحله یک هشتم نهایی گرند اسلم یو اس اوپن

مرحله یک هشتم نهایی گرند اسلم یو اس اوپن

سرپرست فدراسیون تنیس معرفی شد

سرپرست فدراسیون تنیس معرفی شد