Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

پیروزی تیم ملی بسکتبال مقابل روسیه

يكشنبه 13 مرداد 1398 ساعت 05:47

تیم ملی بسکتبال کشورمان مقابل روسیه به پیروزی دست یافت.

به گزارش منهای فوتبال، تیم ملی بسکتبال، لحظاتی قبل در دومین بازی تدارکاتی خود در روسیه تیم ملی این کشور را شکست داد.ملی پوشان بسکتبال این بازی را  91 بر 84 به سود خود خاتمه دادند.

ایران بعد از دو برد مقابل اردن و روسیه، به یونان می‌رود تا دو بازی دوستانه دیگر مقابل مجارستان و یونان را در خاک این کشور برگزار کند.

مسکو این روزها صحنه اعتراضات صدها تن از مخالفان سیاسی کرملین است که روز شنبه ۵ مرداد در اعتراض به حذف اپوزیسیون از انتخابات این کشور به خیابان‌ها آمده بودند. دیروز این اعتراضات منجر به دستگیری صدها تن از تظاهرکنندگان شد با وجود این تیم ملی بسکتبال در مسکو مقابل تیم ملی روسیه بازی کرد.

تیم بسکتبال مردان روسیه با سرگئی بازارویچ برای جام جهانی 2019 بسکتبال در چین آماده می‌شود. این تیم دو شب پیش با برتری مقابل اردن بازی‌های تدارکاتی خود را در مسیر جام جهانی آغاز کرد و امشب در دومین بازی مقابل ایران شکست خورد.

روس‌ها تمرینات خود را به سختی آغاز کردند زیرا دیمتری خوستوف (لوکوموتیو کوبان روسیه) و تیموفی موزگوف (بروکلین - خیمکی روسیه) دو ستاره خود را به دلیل مصدومیت در اختیار ندارند. حالا نگاه‌ها در این تیم به دیمتری کولاژین 27 ساله است که در پنجره‌های فیبا  با 12.9 امتیاز، 4.5 ریباند و 4.4 اسیست درخشید.

موزگوف 33 ساله تا مدتی برای آسیب دیدگی خود صبر کرد اما روز پنجشنبه مشخص شد برای درمان به چند هفته بیشتر نیاز دارد.

روسیه در کمپ «نووگورسک» تمریناتش را آغاز کرد در حالی که همه نگران وضع مصدومان بودند.

آندری وروتسویچ، بازیکن باتجربه و موثر تیم ملی روسیه می‌گوید: « با این اوضاع به وجود آمده باید به فکر جمع و جور کردن تیم و تمرکز تازه روی بازیکنان باشیم». او بازی‌های دوستانه را برای شروع این کار مهم تلقی می‌کند: «هواداران می‌خواهند بازی‌های ما را نگاه کنند و از تیم حمایت کنند. در این بازی‌ها باید تا حدودی به نظم تیمی که می‌خواهیم برسیم».

پایان اردوی تدارکاتی تیم ملی بسکتبال در اروپا

پایان اردوی تدارکاتی تیم ملی بسکتبال در اروپا

اولین پیروزی تیم ملی بسکتبال در تورنمنت یونان

اولین پیروزی تیم ملی بسکتبال در تورنمنت یونان

شکست تیم ملی بسکتبال ایران در برابر یونان

شکست تیم ملی بسکتبال ایران در برابر یونان

آغاز اردوی تیم‌ملی بسکتبال در یونان

آغاز اردوی تیم‌ملی بسکتبال در یونان