در حال حاضر فعالیت وب سایت به صورت آزمایشی می باشد

Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

لیگ ملت‌های والیبال؛

فرصتی طلایی برای نمایش فرهنگ و هویت ایرانی

پنجشنبه 23 خرداد 1398 ساعت 01:19

لیگ ملت‌های والیبال به ایستگاه ایران رسید، ایستگاهی که فارغ از هر نتیجه و امتیازی، یک فرصت مغتنم برای ما و شما به حساب می آید تا فرهنگ اصیل ایران و ایرانی را یکبار دیگر و این بار از دریچه ای متفاوت به جهانیان هدیه کنیم.


لیگ ملت‌های والیبال به ایستگاه ایران رسید، ایستگاهی که فارغ از هر نتیجه و امتیازی، یک فرصت مغتنم برای ما و شما به حساب می آید تا فرهنگ اصیل ایران و ایرانی را یکبار دیگر و این بار از دریچه ای متفاوت به جهانیان هدیه کنیم.

تا به این لحظه دو هفته از مرحله مقدماتی لیگ جهانی به میزبانی چین و ژاپن پشت سر گذاشته شده و کشورمان در هفته های سوم و چهارم میزبان این رقابتها به شمار می رود.

بدون شک در ورزش برد و باخت وجود دارد اما آنچه در این میان مهم است فارغ از هر نتیجه، فرصت ویژه ای است که در اختیار مسوولان و البته علاقه مندان فهیم و پرشمار والیبال است که فرهنگ ایران و ایرانی را به درستی در معرض دید میهمانان خارجی قرار دهند. پس از اتفاقاتی که در روزهای اخیر افتاد و حاشیه هایی که برای ورزش ایران درست کردند حالا فرصت طلایی داریم برای این که نشان دهیم از چه ویژگی های بارز فرهنگی و اخلاقی برخوردار هستیم هر چند این که در چنین شرایطی می توانیم با برنامه ریزی درست و مناسب جاذبه های توریستی کشورمان را نیز بار دیگر معرفی کنیم.

مردم فهیم و ورزش دوست ارومیه و اردبیل بدون شک لحظات تاریخی و وصف ناشدنی را رقم خواهند زد، رقابت هایی که در تمامی جهان به روی آنتن خواهد رفت و همگان به میهمان نوازی، فرهنگ غنی ایران و آداب و رسوم مردمان کشورمان اذعان خواهند داشت.

شاید تنها نکته ای که در این میان بتوان به آن انتقاد کرد ظرفیت کم سالن محل برگزاری باشد، سالن 5 هزار نفری که برای این میزبانی معرفی شده از الان حرف و حدیث هایی را به همراه داشته تا آنجا که علاقه مندان والیبال با تماس با برنامه های رادیو ورزش، از بابت این که از تمام نقاط ایران نمی توانند در این ضیافت حضور داشته باشند گلایه دارند، اما خبر خوش دیگر این است که به گفته مسوولان استانی قرار است در همین ایام کلنگ ساخت یک سالن 15 هزار نفری در این منطقه از کشور بر زمین زده شود تا پایتخت والیبال ایران از این نظر به خود کفایی کامل برسد .

فراموش نکنیم مرحله مقدماتی رقابت‌های لیگ ملت‌های والیبال از روز جمعه ۱۰ خرداد ماه آغاز شدi و تا نهم تیرماه ادامه نیز خواهد داشت. تیم‌های آرژانتین، استرالیا، برزیل، بلغارستان، کانادا، چین، فرانسه، آلمان، ایران، ایتالیا، ژاپن، لهستان، پرتغال و روسیه که عنوان قهرمانی دوره گذشته را یدک می کشد به همراه صربستان و آمریکا ۱۶ تیم حاضر در این مرحله هستند.

پس از پایان پنج هفته از رقابت ها، ۶ تیم برتر راهی مرحله نهایی خواهند شد. مرحله نهایی مسابقات به میزبانی آمریکا از ۱۹ تا ۲۳ تیرماه برگزار می شود و تکلیف قهرمان مشخص خواهد شد.

تا به اینجا ملی پوشان کشورمان عملکرد قابل قبول و تحسین برانگیزی داشته اند و امیدوارم این میزبانی نیز بر روند صعودی آنان تاثیر مطلوبی داشته باشد.

امین صانعی

مشکلاتی که یک شبه حل می شوند!

مشکلاتی که یک شبه حل می شوند!

فراق شیر جعفر 4 ساله شد

شکست بانوان والیبالیست ایران مقابل تایلند

نماینده تکواندوی ایران حریفان خود را در جام جهانی شناخت

صعود ملی‌پوشان پاراکانو کشورمان به فینال رقابت‌های جهانی

18 مدال رنگارنگ ووشوکاران جوان ايران تا روز چهارم قهرمانی آسیا

سعید ملایی راهی ژاپن شد

حذف تیم ایران از جدول دو نفره تور جهانی چک

سالروز تولد بهترین مدافع میانی والیبال آسیا و جهان

پایان کار قایقران‌های ایران در روز نخست رقابت‌های قهرمانی جهان

اعلام نتایج ملی‌پوشان دراگون‌بوت در مسابقات قهرمانی جهان

درخشش ووشوکاران ايران در روز سوم قهرمانی جوانان آسیا

27 مدال ورزشکاران ایرانی در مسابقات جهانی پیوند اعضا

تیم ملی بسکتبال بدون صمد و حدادی مات شد!

پیشنهاد وسوسه کننده به حامد حدادی!

بانکوک تایلند میزبان بسکتبال جام باشگاه آسیا 2019 شد

حذف سه نماینده ایران از تور جهانی تنیس روی میز

رکورد شکنی شناگر جوان ایرانی در مسابقات قهرمانی جهان

صعود ملی‌پوشان قایقرانی به نیمه نهایی آب های آرام قهرمانی جهان

اولین اعزام برون مرزی بانوان بسکتبالیست ایران

جلسه هماهنگی لیگ برتر بسکتبال 4 شهریور برگزار می شود