Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

تنزل سطح مدیریت کشور اینبار استاندار گیلان

شنبه 27 فروردین 1401 ساعت 08:57

در حالی که کشور قطر تا چند ماه دیگر جام جهانی فوتبال 2022 را برگزار می کند و نمایشگاه اکسپو با حضور چهره های سرشناس و مشهور بین المللی با شکوه کامل در امارات دیگر همسایه جنوبی ایران بر پا می گردد، استاندار گیلان همراه خدم و حشم برای افتتاح پروژکتور یک زمین ورزشی به طالش می رود و مسئولان کشور ما خوشحال از حضور اما و اگری تعدادی از میهمانان جام جهانی در جزایر کیش و قشم هستند. 

در حالی که کشور قطر تا چند ماه دیگر جام جهانی فوتبال 2022 را برگزار می کند و نمایشگاه اکسپو با حضور چهره های سرشناس و مشهور بین المللی با شکوه کامل در امارات دیگر همسایه جنوبی ایران بر پا می گردد، استاندار گیلان همراه خدم و حشم برای افتتاح پروژکتور یک زمین ورزشی به تالش می رود و مسئولان کشور ما خوشحال از حضور اما و اگری تعدادی از میهمانان جام جهانی در جزایر کیش و قشم هستند. 
کشور قطر که نیمی از مساحت استان گیلان را هم ندارد با به کارگیری بهترین متخصصان و ساخت مجهز ترین استادیوم ها و هتل ها در آبان و آذر سال جاری میزبان مهمترین رویداد ورزشی جهان پس از المپیک است و در عوض استاندار گیلان با ذوق زدگی برای افتتاح پروژکتور یک زمین ورزشی اقدام می نماید. همین مقایسه هاست که نشان می دهد در سطح مدیریت چقدر تنزل پیدا کرده ایم. 
از طرفی برخی دیگر خوشحالند که با توافقاتی که انجام شده تعدادی از مسافران جام جهانی قطر 2022 مسافر جزایر جنوبی می شوند. هرچند که این مطلب دستمایه طنز رسانه های خارجی نیز شده است. اما حق داریم که بپرسیم قطر با آن مساحت کوچک و جمعیت ناچیز چه دارد که کشور ما با این مساحت و جمعیت نمی تواند از عهده آن بر بیاید. آیا چیزی جز تنزل سطح مدیریتی و نداشتن طرح، ایده و تخصص و به کارگیری مدیران ناکارآمد است؟ 
در زمان بازی های آسیایی 1974 در بسیاری از کشورهای حاشیه خلیج فارس ورزش حرفه ای نداشتند. اما اکنون کشور قطر میلیاردها دلار صرف میزبانی از جام جهانی می کند و کشور ما برای 7 میلیارد دلار پول های بلوکه شده به این در و آن در می زند.
در ماجرای حضور استاندار در مراسم افتتاح پروژکتور زمین فوتبال طالش تنها استاندار مقصر نیست و تمام آنانی که حضور پیدا کردند و مدیرکل تربیت بدنی استان هم که از استاندار دعوت می کند تا در چنین مراسم ناچیزی شرکت کند هم شریک هستند. 
امیدواریم مسئولان عالی رتبه کشوری،فکری به حال تنزل سطح مدیران کشور کنند و چاره ای بر این ناکارآمدی ها و تجدید نظری در انتخاب هایشان صورت دهند. 
به قلم حسین محمدی

اسکندری: شیراز میزبان مسابقات آسیایی اسنوکر در مهر و آبان ۱۴۰۱ خواهد بود

قهرمانی راسخی در رنکینگ کشوری پاکت بیلیارد و قربانپور در رنکینگ کشوری اسنوکر

ممنوعیت حضور نماینده هیات رییسه فدراسیون‌های بدون رییس در انتخابات کمیته المپیک

تایید نام ۱۵ ورزشکار ایرانی برای دریافت بورسیه IOC

انتخاب هیات رئیسه و بازرس جدید انجمن ورزشی نویسان

سرپرست فدراسیون شمشیربازی منصوب شد

بازگشت حسین وفایی به کشور

داستان بازنشستگی داورزنی و رطب خورده‌ای که منع رطب می‌کند

ثبت نام ۵ کاندیدا برای ریاست فدراسیون بدمینتون

خداحافظ ایران من!

تغییرات در اسامی خبرگان ورزشی مجمع کمیته المپیک

پایان سومین دوره رنکینگ کشوری بولینگ آقایان

قهرمانی رعد پدافند اصفهان در لیگ برتر تنیس روی میز

تداوم صدرنشینی رعد پدافند در لیگ برتر تنیس روی میز

زمان جدید برگزاری بازی‌های آسیایی چین مشخص شد

عید سعید فطر گرامی باد

مدیریت اماکن به سبک عاصم یوسفی

اردوی آمادگی تیم ملی اسکیت فری استایل برگزار می شود

غربت مروارید سیاه  کشتی ایران! 

برگزاری مراسم بزرگداشت شهید مدافع حرم سید هادی سلطانزاده/اشک های صالحی امیری در مراسم بزرگداشت