Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

تیم ملی نجات غریق بانوان به مسابقات جهانی اعزام می‌شود

سه شنبه 23 فروردین 1401 ساعت 02:32

نایب رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی در امور بانوان ضمن مرور فعالیت های انجام شده در این بخش طی سال گذشته، رویکرد فدراسیون در حوزه بانوان برای سال جاری را تشریح و بر اعزام تیم ملی بانوان به مسابقات قهرمانی جهان با ترکیب کامل تاکید کرد.

شادی قیاسی با یادآوری اینکه مسابقات نجات غریق قهرمانی جهان سال جاری به میزبانی ایتالیا برگزار می شود، گفت: بر همین اساس نخستین مرحله اردوی آماده سازی تیم ملی بانوان همزمان با تیم ملی مردان سال گذشته در بوشهر برگزار شد. برای برپایی این اردو از ۹ ورزشکار دعوت شد، خروجی یک هفته پیگیری تمرینات هم دعوت از ۶ نفر از آنها برای اردوی دوم بود که اردیبهشت ماه به میزبانی بندرعباس برگزار خواهد شد. 

وی با تاکید بر اینکه تیم ملی نجات غریق بانوان با ترکیب کامل متشکل از چهار ورزشکار در مسابقات جهانی ایتالیا شرکت می کند، یادآور شد: این حضور در بخش ساحلی مسابقات انجام می شود. به همین منظور در مجموع چهار مرحله اردوی آماده سازی برای تیم پیش بینی شده است تا ورزشکاران در بهترین شرایط ممکن عازم مسابقات شوند. 

 قیاسی از شرایط اردونشینان و آمادگی آنها در اردوی نخست ابراز رضایت کرد و گفت: تلاش مان برای مدال آوری در مسابقات جهانی است اگرچه صرف حضور و رقابت با تیم های دیگر کشورها هم برای فدراسیون و وزارت ورزش از اهمیت بالایی برخوردار است. 

نایب رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی اشاره ای به فعالیت های انجام شده در حوزه بانوان طی سال گذشته داشت و گفت:  بعد از دو سال وقفه و با وجود ادامه پاندمی کرونا، مسابقات قهرمانی کشور را هم با حضور ۲۰ تیم و در سطح کیفی قابل قبول برگزار کردیم. 

وی با بیان اینکه انجام واکسیناسیون و صدور مجوزهای لازم شرایط را برای برگزاری دوره های آموزشی حضوری در نیمه دوم سال مهیا کرد، ادامه داد: بر همین اساس در این نیمه از سال دوره های داوری، مربیگری و همسان سازی مدرسان آب درمانی را به صورت جامع برگزار کردیم. همچنین برگزارکننده  بیش از ۱۵ کارگاه در بخش همگانی و آب درمانی بودیم. 

قیاسی در تشریح رویکرد مورد نظر فدراسیون نجات غریق و غواصی برای سال جاری نیز گفت: بر اساس درخواست واصله از استان ها و همچنین کسب مجوز لازم از وزارت ورزش، پیگیر برگزاری دوره های مربیگری و آب درمانی در استان ها هستیم. ضمن اینکه تدوین سرفصل های آموزشی جهت برپایی دوره های ارتقای مدرسی درجه ۳ آب درمانی را هم دنبال می کنیم. 

به گفته نایب رئیس امور بانوان فدراسیون، یکی از اولویت های این فدراسیون در سال جاری تمرکز بر کمیته پیشگیری از غرق شدگی است به گونه ای که در زمینه آموزش و همچنین فرهنگ سازی، فعال تر و پویا تر از قبل فعالیت داشته باشد. در همین راستا تعریف سرفصل های آموزشی جدید و ابلاغ به استان ها در برنامه است.

فعال کردن کانون های استعدادیابی دیگر برنامه پیش بینی شده فدراسیون برای سال جاری است. وی البته اجرای این برنامه را منوط به بازگشایی استخرها عنوان کرد و گفت: مکاتبه اولیه با استان ها انجام شده است. به محض آغاز به کار استخرها، این کانون فعالیت خود را آغاز خواهند کرد تا بتوانیم پیگیر اهداف و برنامه های مان در زمینه استعدادیابی باشیم. 

شادی قیاسی در پایان بر به روزرسانی سرفصل های آموزشی در کمیته های داوری و مربیگیری بر اساس منابع اطلاعاتی جهانی تاکید کرد و گفت: از برگزاری دوره های آموزشی و ارتقا نتیجه لازم حاصل نخواهد شد مگر اینکه این دوره ها طبق استانداردهای جهانی برگزار شود. به همین دلیل به روزرسانی سرفصل های آموزشی در دستور کار است.

اسکندری: شیراز میزبان مسابقات آسیایی اسنوکر در مهر و آبان ۱۴۰۱ خواهد بود

قهرمانی راسخی در رنکینگ کشوری پاکت بیلیارد و قربانپور در رنکینگ کشوری اسنوکر

ممنوعیت حضور نماینده هیات رییسه فدراسیون‌های بدون رییس در انتخابات کمیته المپیک

تایید نام ۱۵ ورزشکار ایرانی برای دریافت بورسیه IOC

انتخاب هیات رئیسه و بازرس جدید انجمن ورزشی نویسان

سرپرست فدراسیون شمشیربازی منصوب شد

بازگشت حسین وفایی به کشور

داستان بازنشستگی داورزنی و رطب خورده‌ای که منع رطب می‌کند

ثبت نام ۵ کاندیدا برای ریاست فدراسیون بدمینتون

خداحافظ ایران من!

تغییرات در اسامی خبرگان ورزشی مجمع کمیته المپیک

پایان سومین دوره رنکینگ کشوری بولینگ آقایان

قهرمانی رعد پدافند اصفهان در لیگ برتر تنیس روی میز

تداوم صدرنشینی رعد پدافند در لیگ برتر تنیس روی میز

زمان جدید برگزاری بازی‌های آسیایی چین مشخص شد

عید سعید فطر گرامی باد

مدیریت اماکن به سبک عاصم یوسفی

اردوی آمادگی تیم ملی اسکیت فری استایل برگزار می شود

غربت مروارید سیاه  کشتی ایران! 

برگزاری مراسم بزرگداشت شهید مدافع حرم سید هادی سلطانزاده/اشک های صالحی امیری در مراسم بزرگداشت