Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

خداحافظی با سرمربیان ناکام یکی پس از دیگری

شنبه 06 شهریور 1400 ساعت 09:58

غالبا پس از ناکامی ها در رویدادهای ورزشی عده قربانی خواهند شد. المپیک میدان بزرگی است تا عیار واقعی مربیان، مدیران و ... را برایمان مشخص کند. تصمیم گیرندگان و مدیران در اکثر موارد زیردستان خود را فدا می کنند تا فشارها از رویشان برداشته شود.

غلامرضا محمدی سرمربی تیم ملی کشتی آزاد نخستین مربی برکنار شده پس از المپیک است. کارشناسان پیش از آغاز المپیک در خصوص نحوه انتخابی و آمادگی جسمانی کشتی گیران ابهام بسیاری داشتند، مسئله ای که در المپیک با حذف  نمایندگان کشوران و در نهایت کسب یک نقره و یک برنز  برای این رشته خاتمه یافت. بسیاری معتقدند اگر سرمربی با تجربه ای در کنار یزدانی بود حتما طلایی می شد و نقش سرمربی در عکلکرد نچندان مطلوب کشتی آزاد را به دلیل ضعف مربی می دانند.

سرمربی ناکام بعدی را می توان پیمان فخری دانست. فدراسیون شمشیربازی پس المپیک ریو به قدری انظارات را بالا برد و مانور تبلیغاتی برای توکیو کرد که اکنون فخری پس از ناکامی و شکست در توکیو قصد کناره گیری از سرمربیگری سابر را دارد. فخری در توکیو و پس از سه پیروزی ابتدایی با مصاحبه ای شتابزده نشان داد که بسیار احساساتی است و سخن از شاهکار و حماسه سازی کرد، در حالی که پس از چند دقیقه شاگردانش یکی پس از دیگری طعم شکست را چشیدند و نشان دادند خبری از شاهکار نیست و سهم خواهی در المپیک برای شمشیر بازی ایرانی زود است . حداقل سه سال دیگر باید منتظر بمانند.

اکنون هم که فخری میل به جدایی گرفته برخی چنان حماسه سرایی از رفتن او می کنند که جای تامل دارد. ممکن است پیشنهاد بهتری به او شده باشد و یا باز هم با احساس تصمیمی اتخاذ کرده باشد. در روزهای آینده روشن می شوند که تصمیم فخری چیست و در چه جایگاهی فعالیت می کند.  فخری مربی شایسته ای است و با تجربه و تمرکز بیشتر می تواند موفقیت های بسیاری را در سال های آتی کسب کند.

جمیل لطف الله نسبی سرمربی عالمیان در توکیو نمونه دیگری از مربیان ناکام در المپیک است. بسیاری منتظر هستند خون تازه ای در رگ های تیم ملی تنیس روی میز کشور جریان پیدا کند و مدیران فدراسیون هم قول یک سرمربی خارجی داده اند که تنها نظاره گر مسابقات ورزشکاران نباشد. امیدواریم هر چه زودتر تکلیف سرمربی این رشته مشخص شود.

از سمانه خوش قدم سرمربی کاراته نیز انتظارات بیشتری وجود داشت اما او هم از جمله مربیان نظاره گر شکست شاگردانش بود و نتوانست کاری از پیش ببرد تا کاراته بانوان  در المپیک سهمی نداشته باشد.  منتظر هستیم فدراسیون کاراته تکلیف تیم ملی کاراته بانوان را برای بازی های آسیایی هر چه زودتر مشخص کند.

بازی های آسیایی چین و المپیک 2024 پاریس نزدیک است و ورزشکاران شایسته ایرانی باید هر چه زودتر تکلیفشان مشخص شود تا با آمادگی بیشتر و مناسبتری راهی مسابقات خود شوند.

حسین محمدی

 کاندیداهای فدراسیون تیراندازی از ۶ مهر ثبت نام می کنند

نایب قهرمان المپیک و هم تیمی تختی درگذشت

رشیدی از ریاست فدراسیون کنار رفت

فرا رسیدن هفته دفاع مقدس گرامی باد

دعوت ۶ دختر شمشیرباز به اردوی تیم ملی سابر

ندا شهسواری در بخش انفرادی برنده شد

درخشش ادامه دار نوید شمس در استار کانتندر پرتغال

تاریخ سازی بانوی سنگ‌نوردی ایران در جهان

بانوان هندبال ایران جهانی شدند

نود و نهمین مدال بین الملی بولینگ و بیلیارد سهم امیر سرخوش در جام جهانی 6 توپ

سرخوش به مدال برنز اسنوکر جام جهانی دست یافت

ایران میزبان مسابقات جهانی اسنوکر در سال ۲۰۲۳

لغو سفر رییس فدراسیون تیروکمان به آمریکا بخاطر عدم صدور ویزا

والیبال ایران رتبه نخست آسیا

سرخوش نایب قهرمان اسنوکر آسیا

معاون وزیر ورزش: پاداش های ورزشکاران المپیکی و پارالمپیکی به زودی پرداخت می شود

مماشات با اینچه درگاهی از کجا نشات می گیرد؟

انتخابات فدراسیون باستانی لغو  شد

انتخابات فدراسیون بدنسازی هم باطل اعلام شد

مرد نقره ای کشتی دچار حمله قلبی شد