Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

گذر کشتی از سه آزمون مهم قزاقستان

سه شنبه 17 فروردین 1400 ساعت 03:28

کشور قزاقستان و شهر آلماتی جایی است که باید کشتی در سه آزمون مهم آنجا حضور پیدا کند. خوان اول، تلاش برای کسب شش سهمیه باقیمانده المپیک خواهد بود.

منهای فوتبال- رقابت های کشتی گزینشی المپیک 2021 و قهرمانی آسیا از 19 فروردین ماه در قزاقستان آغاز خواهد شد. بر همین اساس، امیرمحمد یزدانی نماینده وزن ۶۵، یونس امامی ۷۴ و محمدحسین محمدیان در ۹۷ کیلوگرم کشتی آزاد‌، محمدرضا گرایی، حسین نوری و محمد هادی ساروی در اوزان ۶۷، ۸۷ و ۹۸ کیلوگرم کشتی فرنگی ۲۲ فروردین، پنجه در پنجه رقبای آسیایی خواهند انداخت.

محمدبنا و غلامرضا محمدی سرمربیان تیم های کشتی آزاد و فرنگی امیدوارند نمایندگان کشورمان در همین میدان قاره ای سهمیه های باقیمانده را به دست آورده و به اصطلاح، کار را در قزاقستان تمام کنند. بدیهی است در صورتی که هریک از نفرات یادشده نتوانند در این میدان نتیجه بگیرند کار دشواری در مرحله نهایی گزینشی خواهند داشت.جایی که تمام مدعیان باقیمانده در بلغارستان گرد هم می آیند تا در یک رقابت حساس و نفسگیر  به عنوان آخرین نفرات، جواز حضور در المپیک توکیو را به دست آورند.‌ بی گمان رسیدن به فینال مسابقات گزینشی آسیایی بسیار راحت تر از کسب موفقیت در مرحله نهایی بلغارستان خواهد بود به همین دلیل کادر فنی هر دو تیم آزاد و فرنگی بسیار امیدوارند تمام سهمیه ها را در آلماتی قزاقستان کامل کنند. این مهم با وجود حضور چهره های شاخص کشتی کشورمان چندان دشوار به نظر نمی رسد.  به عبارت دیگر کمترین انتظار از قهرمانان شاخص کشتی کشورمان آن است که بتوانند خود را به مرحله فینال رقابت های قاره ای برسانند تا خیال خود و کادر فنی را از بابت سهمیه راحت کنند. این مهم با توجه به موقعیت و جایگاه کشتی کشورمان در قاره آسیا دور از دسترس نخواهد بود. به عبارت دیگر چنانچه هر کدام از نفرات یادشده نتواند در قاره آسیا سهمیه المپیک بگیرد یقینا در میدان المپیک نیز راه به جایی نخواهد برد.

آزمون دوم:

آزمون دوم کشتی کشورمان در قزاقستان حضور موفقیت آمیز در انتخابات شورای کشتی آسیاست. جایی که قرار است عباس جدیدی به عنوان نماینده کشورمان در انتخابات این شورا حضور پیدا کند. جدیدی که چندی پیش از بی توجهی مسئولان ورزش نسبت به همراهی خود شدیدا گله مند و تهدید کرده بود اگر آنها بطور کامل از وی حمایت نکنند از گردونه رقابت کنار خواهد کشید اکنون مصمم است به جمع اعضای شورای کشتی آسیا راه پیدا کند. قبلا مسئولیت دبیری این شورا بر عهده حمید بنی تمیم دبیر پیشین فدراسیون کشتی بود اما با توجه به اینکه دست اندرکاران کنونی فدراسیون تمایلی به ادامه فعالیت وی در مسند یادشده نداشتند در نتیجه عباس جدیدی را نامزد تصدی عضویت در جمع شورای کشتی آسیا کردند. جدیدی که اخیرا و جهت کسب رای فدراسیون کشتی سوریه به این کشور سفر کرده بود امیدوار است بتواند جا پای حمید بنی تمیم بگذارد. با توجه به نام و نشان وی در جهان کشتی چنانچه رایزنی های لازم در این رابطه انجام گیرد موفقیت وی چندان دور از دسترس نخواهد بود.

آزمون سوم:

آزمون نهایی کشتی در قزاقستان تکرار قهرمانی قاره ای توسط هر دو تیم آزاد و فرنگی خواهد بود. به عبارت دیگر علاوه بر نفرات منتخب کشتی ما در سه وزن آزاد و فرنگی که برای کسب سهمیه به روی تشک می روند، مسابقات سالیانه قهرمانی آسیا نیز با حضور نمایندگان اوزان دهگانه برگزار خواهد شد. این مسابقات در واقع به منزله تورنمنت آمادگی برای برخی از چهره های شاخص کشتی کشورمان همانند حسن یزدانی، امیرحسین زارع، مصطفی حسین خانی، میثم دلخانی، پویا دادمرز، مهدی بالی، علی اکبر یوسفی و حتی پژمان پشتام خواهد بود نفراتی که برخی از آنان در بازی های المپیک و به احتمال فراوان برخی دیگر در رقابت های جهانی اوزان غیر المپیکی به میدان خواهند رفت.

حال باید ببینیم فدراسیون کشتی و اعضای کادر فنی، این سه آزمون نه چندان دشواری را که پیش رو دارند به سهولت پشت سر خواهند گداشت یا خیر؟

منتقدین دیروز و موافقین امروز کشتی

منتقدین دیروز و موافقین امروز کشتی

اگر به گزینشی نرفتیم گله نکنید!

اگر به گزینشی نرفتیم گله نکنید!

نگرانی ها از کاهش سهمیه های تنیس روی میز در المپیک

اردوی تیم ملی والیبال در تهران در غیاب ستاره‌ها

امیر جدیدی در اردوی تیم ملی تنیس

باران چشمه: سرپرست از اختیارات کامل رییس برخوردار است

قایقرانان اعزامی به مسابقات انتخابی المپیک تایلند معرفی شدند

راهبرد ورزش در اسارت ساعت شنی ریاست فدراسیون‌ها

ملی‌پوشان جودو ایران رقبای آسیایی خود را شناختند

به بهانه روز جهانی تنیس روی میز

انصراف کره شمالی از حضور در المپیک ۲۰۲۱

والیبال ایران معطل آلکنو، آلکنو در انتظار واکسن

ابتلای دو چهره شاخص کشتی به کرونا

عباسی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری شد

وزیر وقت زیادی ندارند

دیدار رئیس فدراسیون جهانی پرورش اندام با رئیس کمیته ملی المپیک

ایران میزبان مسابقات هندبال قهرمانی مردان آسیا شد

گذر کشتی از سه آزمون مهم قزاقستان

صدور مجوز MMA ؛ آیا پای یک آقازاده در میان است؟

ناکامی زنیت کازان با آلکنو

۶ آوریل؛ روز جهانی ورزش برای توسعه‌وصلح

بررسی بایکوت المپیک زمستانی ۲۰۲۲ پکن از سوی آمریکا و متحدانش

انتخابی المپیک شیرجه اردیبهشت ماه برگزار می‌شود

بلاتکلیفی ورزشکاران کارگر برای حضور در مسابقات جهانی شرکت‌ها

محسن کاوه: کسب تمام سهمیه‌ها در قزاقستان خیال ما را راحت کرد

🟢تمرین تای چی به فاصله ۲متری در استادیومی در شهر هاندان چین

سرقت کفش‌های دونده المپیکی در مسابقات مشهد!

کناره‌گیری هادی ساعی از جمع کادر فنی تکواندو

صندوق حمایت چه گامی برای واکسیناسیون پیشکسوتان ورزش برداشته است؟

محمدیان سهمیه آزادکاران ایران در المپیک را کامل کرد

تست کرونا پاسور ملی‌پوش والیبال مثبت شد

امیرمحمد یزدانی و یونس امامی، دو آزادکار المپیکی شدند

دبیر: اگر المپیک مدال نمی‌گیرید دنبال سهمیه نروید!

هتل ویژه کرونایی‌ها در المپیک

پیشکسوت دوومیدانی درگذشت

🟢راشل بلک مور، اولین زن اسب سواری که قهرمان مسابقات Grand National شد.

کیمیا علیزاده از رقابت های قهرمانی اروپا حذف شد

احتمال تعویق مسابقات تنیس رولان گاروس

داور بین‌المللی والیبال بازنشسته شد

اعمال محدودیت‌های جدید کرونایی در توکیو

کرونا و تعطیلی دوباره ورزش

ویزای قایقرانان صادر شد