Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

عباس جدیدی: اگر حرفی زدم مطالبات مردم را گفتم

چهارشنبه 29 بهمن 1399 ساعت 08:49

عباس جدیدی از جمله قهرمانانی بود که کمیته ملی المپیک از وی به عنوان چهره ماندگار ورزش تجلیل کرد و تندیس این مدال‌آور جهان و المپیک را در کنار دیگر نامداران از جمله عبدالله موحد، شادروان ناصر گیوه چی، توفیق جهانبخت و حسین رضازاده قرار داد. جدیدی که به قول خودش دل پر خونی از اوضاع ورزش دارد وقتی مجری برنامه در حال صحبت بود میکروفون را از وی گرفت و به گلایه از مسئولان ورزش خصوصا از وزیر پرداخت. گلایه از اینکه وقتی در انتخابات فدراسیون کشتی رد صلاحیت شده بود و هرچه زده به در بسته خورده و نتوانسته بود با وزیر ورزش ملاقات کند.

گلایه از اینکه وقتی در انتخابات فدراسیون کشتی رد صلاحیت شده بود و هرچه زده به در بسته خورده و نتوانسته بود با وزیر ورزش ملاقات کند. وی همچنین از رییس قوه قضاییه تقاضا کرد دادگاه ویژه ورزش راه‌اندازی شود تا به مشکلات این قشر عظیم در آنجا پرداخته شود.

ساعاتی پس از آن اظهارات تند، طی تماس با این قهرمان اسبق جهان و المپیک نظر او را در رابطه با مراسم یاد شده و اظهارات توام با گلایه‌اش جویا جویا شدیم. در پاسخ گفت: از اینکه مراسمی در بزرگداشت افتخارآفرینان و بزرگان ورزش گرفته شد جای قدردانی دارد. این رخدادها و زنده نگاه داشتن یاد و خاطره چهره‌های ماندگار ورزش نه تنها گام درست، بلکه باید همواره مورد توجه واقع دست اندرکاران باشد. با این وجود به عنوان کسی که سال‌های طولانی در عرصه ورزش کشور زحمت کشیده و افتخار آفرینی کرده‌ام، انتظار دارم دست اندرکاران مربوطه در زمینه عمل به تکالیف اصلی خود و توجه به ورزشکاران نیز گام‌های اساسی بردارند.

نایب قهرمان المپیک در رابطه با گلایه‌های خود از وزیر ورزش خاطرنشان کرد: شاید حرف‌های من خوشایند برخی نبوده باشد یا شاید خیلی‌ها امیدوار بودند انتقاد نکنم،  ولی سئوال می‌کنم اگر من  و امثال من حرف نزنیم چه کسی باید از مشکلات ورزش بگوید؟ چه کسی باید به کم و کاستی‌ها اشاره کند؟  مردم مطالباتی دارند که باید از زبان امثال من زده شود چون آنها که به مسئولان ورزش دسترسی ندارند. وقتی من نتوانم به وزیر دسترسی داشته باشم مردم چگونه می‌توانند مطالبات ورزشی خود را به گوش او برسانند؟ در هر حال فکر می‌کنم پیامم را داده باشم بنابراین بیش از این  لازم نمی‌دانم در این رابطه حرفی بزنم.

جدیدی در رابطه با نامزدی خود برای احراز مسئولیت در شورای کشتی آسیا خاطرنشان کرد: انتظار دارم همه دست اندرکاران ذیربط از کمیته المپیک گرفته تا دستگاه دیپلماسی کشور در این مسیر مرا را یاری کنند. اینطور نیست که تنها با سابقه قهرمانی و مدال جهان و المپیک بتوان در مجامع بین‌المللی مسئولیت گرفت. این امر نیاز به برنامه ریزی، هزینه، رایزنی و دیپلماسی گسترده دارد.

شما به مسئولیت‌هایی که که عرب‌ها در مجامع قاره‌ای و بین‌المللی دارند نگاه کنید آنها بی آنکه در رشته مربوطه صاحب اعتبار و جایگاه باشند پست می‌گیرند چون در راه رسیدن به هدف از حمایت مسئولان کشورشان برخوردارند.

وی ادامه داد: اینطور نیست که من دست خالی راهی محل انتخابات شوم و صرفا امیدوار باشم به خاطر نام و نشانم رای بگیرم. ای کاش معرفی من برای انتخابات شورای کشتی آسیا چند ماه زودتر برنامه‌ریزی می‌شد تا فرصت بیشتری برای دیپلماسی و فعالیت داشته باشیم اما حالا که این اتفاق نیفتاده، همه باید پای کار بیایند تا به نتیجه برسیم. با وضعیت موجود شانس من و هرکس دیگری ۵۰- ۵۰ است وقتی به صد در صد می‌رسد که تمام مسئولان حمایت کنند و کارگروهی برای این مسئله تشکیل شود. اگر این امکان فراهم شد که بنده در شورای کشتی آسیا جایگاه پیدا کنم، این جایگاه  تنها به شخص جدیدی تعلق ندارد بلکه متعلق به ورزش کشور و کل مردم و مملکت است بنابراین ضرورت حکم می‌کند دست اندرکاران وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک هم  کمک کنند. مطمئن باشید از قبل باخته نیستم اما  نمی‌توانیم قبل از پیروزی هم شادی کنیم. وقتی می‌توان شادی کرد و به موفقیت امیدوار بود که همه برای رسیدن به هدف مشترک گام برداریم.

به قلم: محمدرضا کاظمی

جدیدی کرسی بنی تمیم را حفظ می‌کند؟

جدیدی کرسی بنی تمیم را حفظ می‌کند؟

برگزاری نشست بررسی چرخه انتخابی تیم های ملی کشتی

برگزاری نشست بررسی چرخه انتخابی تیم های ملی کشتی

سقوط به دسته یک، طبق قانون !

تاکنون ۵ نفر ثبت‌نام کرده‌اند

مدیر فنی تیم‌های ملی کشتی بانوان: از عنوان جهانی کشتی آلیش دفاع خواهیم کرد

تیم‌های کشتی بامداد فردا عازم کی یف می‌شوند

تداوم اردوهای پارالمپیکی‌ها حتی درصورت لغو بازی‌های توکیو ۲۰۲۰

رد صلاحیت شادی پری‌در و ۸ نفر از نامزدهای انتخابات شطرنج!

بهای اینترنت، گسترش نابرابری و نظارت بر صدا و سیما

روز پدر مبارک

دو بانوی ایرانی نامزد دریافت جایزه کمیته بین‌المللی پارالمپیک شدند

عباس‌پور و فیروزپور در فینال، بالی در دیدار رده‌بندی

تعویق رای دادگاه CAS درباره جودوی ایران برای سومین بار

تکاپوی کشورها برای حفظ وزنه‌برداری در المپیک

حواشی حضور مشاور سرپرست فدراسیون دوچرخه‌سواری در انتخابات

وقت خداحافظی نصیرزاده از کشتی فرا رسیده؟

کسب 4 مدال طلا، نقره و برنز توسط نمایندگان کشورمان

اردوی مشترک بانوان تنیس روی میز ایران و ترکیه در تهران

عقب نشینی 1000 داوطلب توکیو 2020 در پی اظهارات رئیس پیشین

دفاع تمام قد باخ از میزبانی پکن 2022

عزیزی‌خادم رئیس فدارسیون فوتبال شد

شهره موسوی نایب رییس بانوان فدارسیون فوتبال شد

محسن خوش طینت: تجلیل از پیشکسوتان ژیمناستیک را وظیفه می‌دانم

آسیب دیدگی شدید رییس فدراسیون کشتی هنگام تمرین

مربیان تیم‌های ملی هندبال بانوان انتخاب شدند

آیا اهداف مربیان در این میدان تامین شد؟

فدراسیون جهانی چه خوابی برای جودو ایران دیده است؟

چرخش قهرمانانه مهندسان

کارگرانی فارغ از هیاهوی کرونا در حال بازی والیبال

خواب ماندن یا آسیب دیدگی یک کشتی گیر در اوکراین؟

جودوی ایران رفع تعلیق شد

صعود نوشاد و حذف نیما عالمیان از تور جهانی تنیس روی میز قطر

آقای دبیر شما هم مسئول‌اید

۱۲ ورزشکار به اردوی تیم کشتی آلیش بانوان دعوت شدند

به بهانه سالروز درگذشت سیامند رحمان

پایان کار تیم‌های ایران با ۳ طلا، ۲ نقره و ۳ برنز

قهرمانان رفتگر و چوپان، غیرمتخصصان مسندنشین ورزش

تیم ملی تکواندو راهی بلغارستان می‌شود

شهره موسوی نایب رییس بانوان فدارسیون فوتبال شد

عزیزی‌خادم رئیس فدارسیون فوتبال شد

دفاع تمام قد باخ از میزبانی پکن 2022

عقب نشینی 1000 داوطلب توکیو 2020 در پی اظهارات رئیس پیشین