Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

کوزه سلطانی‌فر

چهارشنبه 28 آبان 1399 ساعت 12:20

دوشنبه شب و در مناظره‌گونه مدیرعامل سابق باشگاه استقلال و رئیس هیأت مدیره این باشگاه که هردو از منصوبان وزیر بودند و هستند، پرده‌ای دیگر از آنچه که سلطانی‌فر بر سر ورزش آورده عیان شد. قبل از این هم سرپرست باشگاه پرسپولیس طی صحبت‌هایی یک دوره درس اخلاق ارائه کرد تا اهل فن بدانند چرا ورزش ما به چنین روزی افتاده است. نکته آنکه صحبت‌ها آنقدر خجالت‌آور بود که رسول پناه رفتن را بر ماندن ترجیح داد و دست به استعفا برد؛ اما وزیر با استعفای او موافقت نکرد.آری از نگاه جناب سلطانی‌فر اینگونه ادبیات و این شیوه مدیریت دلیلی نیست که به خاطر آن دل دوستان آزرده شود. آخر مگر عمر وزارت چقدر است که برای آن دوستان قدیمی و دارای روابط خاص را از دست بدهند.

همه آنچه که گذشت و بعد از این خواهد گذشت هیچ چیز نیست مگر مصداق ضرب‌المثل قدیمی از کوزه همان برون تراود که در اوست. این‌ها همه تراوشات کوزه مسعود سلطانی‌فر است و انتظار بیهوده‌ای است اگر گمان کنیم با این تفکر باید حاصلی به جز این را در ورزش دید. به مدیریت چندساله کامپیوتر ورزش نگاه کنید، به سخنان او توجه کنید، به انتصابات او دقت کنید، آیا اندکی در آن بوی فرهنگ و سخن فرهنگی می‌بینید؟پس چرا باید انتظار اصلاح امور را داشته باشیم؟ چرا باید از ادبیات سرپرست پرسپولیس تعجب کنیم؟ چرا باید منتظر نباشیم که از پشت صفحه سیما، صدای ضبط شده جلسات پخش شود؟ آخر وقتی در روزگار رفتن ورزشکاران و خطر تعلیق فدراسیون‌ها دغدغه وزیر نشستن با فلان پیشکسوت فوتبال و انداختن عکس خندان است، انتظار گردش امور بر مدار صحیح را دارید؟ سلطانی‌فر و تیم او گویی مأموریت داشته‌اند تا با آبرو و اعتبار ورزش بازی کنند. آخر چه زمانی ورزش ما این همه آشفته بوده است؟ کی این همه دشنام جاری بوده است؟ کدام موقع ورزشگاه‌های ما مملو از اهانت به شخص اول ورزش بوده است؟

به اعتقاد بسیاری از کارشناسان، ورزش ما بدترین دوران خود را طی می‌کند و سلطانی‌فر هم فارغ البال گویی هیچ انگیزه‌ای به جز حفظ دوستان خود ندارد. دوستانی که برخی از آن‌ها بدون یک روز سابقه حضور در ورزش مناصب حساس را تصاحب کرده‌اند، دوستانی هستند که باوجود شعار و وعده جوانگرایی از شرایط بازنشستگی عبور کرده اند . دوستانی که....

آری این است قصه پرغصه ورزش ما و به خواب رفتن مجلس و دستگاه‌های نظارتی و ...

پنداری همه آن‌ها فقط برای مراقبت از ورزشکاران هستند. ورزش همیشه نماد حمایت از ضعفا بوده است؛ اما به نظر می‌رسد که این مفهوم نیز از معنا تهی شده و در این عرصه نیز باز هم باید ضعیفان قربانی شده و صاحب منصبان هرچه می‌خواهند، بکنند.

خاطرمان باشد تا سلطانی‌فر وزیر ورزش است، آش و کاسه ما نیز همین است که هست. کامپیوتر ورزش کار را به جایی کشانده که اهالی ورزش می‌گویند از طلا گشتن پشیمان شده‌ و به مس بودن راضی هستیم و فقط کاش آقای رئیس جمهور به جای کامپیوتر، چرتکه‌ای راهی ورزش می‌کرد تا شاید وضع ما بهتر می‌شد. اگر آقایان به مردم و قضاوت آن‌ها اعتقاد دارند و قرار نیست خود و آقازاده‌هایشان راهی دیار فرنگ شوند بدانند که جامعه ورزش داوری تلخی راجع‌به آن‌ها خواهند کرد.

 

سمت جدید رسول پناه، چالش جدید سلطانی فر

سمت جدید رسول پناه، چالش جدید سلطانی فر

مردی برای هیچ/ مردی برای اطرافیان

مردی برای هیچ/ مردی برای اطرافیان

آقای وزیر، برای ثبت در تاریخ از خودگذشتگی کنید

آقای وزیر، برای ثبت در تاریخ از خودگذشتگی کنید

رنگ باختن فشار اجتماعی و بازدارندگی‌های ناشی از آن در ورزش

رنگ باختن فشار اجتماعی و بازدارندگی‌های ناشی از آن در ورزش

نمایندگان مجلس از پاسخ‌های وزیر ورزش قانع نشدند

نمایندگان مجلس از پاسخ‌های وزیر ورزش قانع نشدند

راستینه: در مواردی دلالی بر روابط شفاف و روشن ورزش حاکم است

راستینه: در مواردی دلالی بر روابط شفاف و روشن ورزش حاکم است

از رسول‌پناه تا محمود فکری

از رسول‌پناه تا محمود فکری

عضو کمیته علمی اتحادیه جهانی کشتی: وقتی به پیشکسوتان بی‌احترامی می‌شود، چرا بمانم؟

دولت ژاپن سنگ زیرین آسیا در توکیو2020

سرپرست دبیری فدراسیون پزشکی، ورزشی معرفی شد

سه نکته در باره سند راهبردی کشتی

جمیله سروری: انتظار این همه لطف را نداشتم

انتخاب اعضای کمیسیون ورزشکاران پارالمپیک

هادی چوپان کارگری که از غیر ممکن، ممکن ساخت

سمت جدید رسول پناه، چالش جدید سلطانی فر

باخ: هیچ برنامه‌ای برای تعویق المپیک توکیو نداریم

اصرار لیگ کشتی، امتناع باشگاه استقلال

IOC نسبت به برگزاری المپیک توکیو اطمینان داد

ملی‌پوشان بوکس سوریه وارد ایران شدند

یزدانی خرم: جامعه ورزش از وضعیت موجود راضی نیست

ورزشکاران شرکت کننده در المپیک واکسن دریافت می‌کنند

چه کسی در اولویت است؟

جریمه کشتی‌گیران و مربیان استقلال از سوی باشگاه

سجادی:المپیک برگزار می‌شود

یک ششم بودجه سهم کشتی است!

جواهری: گفتند حق گفتن و نوشتن در مورد فوتبال زنان را نداری!

نمونه مثبت دوپینگ یک کشتی‌گیر!