Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

رکورددار پیاده روی ایران: رسیدن به المپیک غیرقابل دسترس نیست اما حمایت می خواهیم/ نگاه گزینشی از بین نرود دوومیدانی ضرر می کند

سه شنبه 26 شهریور 1398 ساعت 01:41

رکورددار پیاده روی ایران و عضو تیم ملی دوومیدانی ایران در بازی های المپیک 2020 توکیو گفت: اگر نگاه گزینشی توجه به ورزشکاران از بین نرود در سال های آینده این موضوع به ضرر دوومیدانی ایران می شود.


"حمیدرضا زورآوند" رکورددار پیاده روی و عضو تیم ملی دوومیدانی ایران در المپیک 2016 ریو در گفت وگو با خبرنگار منهای فوتبال، درباره حضور در رقابت های قهرمانی باشگاه های ایران اظهار کرد: چندین سال است که با تیم نفت در لیگ شرکت می کنم و مسابقه خوبی را هم پشت سرگذاشتم و به لطف خدا توانستم به مقام اول هم برسم. رکوردم خیلی بد نبود اما این رکورد برای من راضی کننده نیست. به نسبت تمریناتی که پشت سرگذاشتم رکورد خوبی را در قهرمانی کشور برجای گذاشتم و آن چه مدنظرم بود پیاده کردم اما می توانم بهتر از این هم باشم.


زورآوند با بیان اینکه شرایط باشگاه های دوومیدانی ایران اصلا مساعد نیست، گفت: بسیاری از باشگاه ها به نسبت بضاعت خود وارد مسابقات شدند و از ورزشکاران حمایت می کنند اما با توجه به هزینه ای که برای ورزش انجام می دهیم این حمایت ها کافی نیست. بسیاری از ما به خاطر عشق و علاقه خودمان ورزش می کنیم وگرنه با این وضعیت اصلا به صرفه نیست.
رکورددار پیاده روی ایران درباره کسب ورودی المپیک 2020 توکیو گفت: خداراشکر که در سال 2016 ورودی این بازی های مهم را گرفتم اما رکوردهای 2020 خیلی سنگین است. نمی گویم رسیدن به آن ها غیرقابل دسترس است اما نیاز به حمایت بیشتری داریم. در بیشتر ماده ها اگر قرار باشد به ورودی برسیم باید رکورد ملی را جابه جا کنیم و این موضوع در بسیاری از کشورها وجود دارد. برای رسیدن به سهمیه باید خیلی تلاش کرد و من هنوز هم امیدوارم. با این حال همه چیز به این بستگی دارد که در مدت زمان باقی مانده چه شرایط اردویی برای ورزشکاران مهیا شود.

حمیدرضا زورآوند با بیان اینکه شرایط موجود باعث ایجاد ضعف در دوومیدانی طی سال های آینده می شود، گفت: تقریبا سه سال می شود که برای ماده پیاده روی و برخی ماده های دیگر اصلا اردو برگزار نمی شود. سال 95 که ورودی المپیک بود توانستم دو بار رکورد باشگاه های ایران را جابه جا کنم، در سال های 96 و 97 هم چندین دو بار رکورد ایران را ارتقا دادم اما هیچ اردویی برای ما برگزار نشد. امیدوارم اگر آقای کیهانی برای چهارسال دوم رییس شد به مانند سال اول ریاستش به ورزشکاران رسیدگی کند. اگر این نگاه گزینشی از بین نرود در سال های آینده باعث ضعف دوومیدانی می شود و در آن زمان ضررش را می بینیم.


او در ادامه صحبت های خود گفت: نگاه ها به ما اصلا دلگرم کننده نبوده و نیست و اصلا امسال انگیزه رکورد ندارم. فقط در مسابقه شرکت می کنیم اما اصلا دیده نمی شویم. همه ما دوست داریم نگاه ها برابر باشد تا دلگرم شویم اما اینگونه نیست.

زورآوند در پایان صحبت های خود گفت: من هیچ وقت هیچ چیز را فقط برای خودم نخواستم. اگر می گویم شرایط بهتر باشد و نگاه پدرانه به تمام دوومیدانی کاران وجود داشته باشد فقط به خاطر خودم نیست. در این شرایط اقتصادی اگر یک کفش یا یک مکمل بخواهیم تهیه کنیم حداقل 2 میلیون تومان باید هزینه کنیم. من امیدوارم دوومیدانی به جایگاه خوبی برسد. این موضوع فقط مختص مسائل مالی نیست بلکه شخصیت این رشته اهمیت دارد. اصلا درست نیست ورزشکاران به خاطر اعزام یا اردو مصاحبه کنند و فکر می کنم در هیچ رشته ای به اندازه دوومیدانی این موضوعات وجود ندارد و اینگونه ارزش اجتماعی پایین می آید. دیدن این چنین اتفاقات در دوومیدانی باعث دلگیری و ناراحتی می شود و امیدوارم روزی برسد که این مسائل در دوومیدانی ایران به پایان برسد.

قهرمان تیراندازی: دادگر ورزش ما را نابود کرد

سرپرستی دوومیدانی هدیه وزارت به عملکرد منفی عرب در پرسپولیس

ایران با کسب 3 مدال در جایگاه نهم قرار گرفت

یک برنز حاصل کار بوکسور های نوجوان ایران در آسیا

کسب دو مدال توسط پاروزنان ایران در ماراتن قایقرانی آسیا

کیمیا علیزاده در لیست الهام‌بخش‌ترین زنان جهان

معلولیت و ورزش

پول بیت المال در تیراندازی چرا و چگونه هزینه می شود؟

جوانمردی به نشان نقره تپانچه ۱۰ متر بادی دست یافت/ ارم هفتم شد

ایرج عرب سرپرست فدراسیون دوومیدانی شد

رویارویی وفایی در مقابل اسطوره اسنوکر جهان

رقابت 600 ووشوکار از 102 کشور در شانگهای

ایران نائب قهرمان قایقرانی ماراتن آسیا شد

پیروزی هندبالیست های ایران مقابل کره‌جنوبی

پایان کار پاراتیراندازی ایران با ۲ نقره و یک سهمیه مستقیم

اورسجی: با میزبانی جام جهانی کبدی به دنبال کرسی های اول آسیا و جهان هستیم

رکوردشکنی خرید بلیط برای پارالمپیک توکیو2020 

ششمی رکابزنان جوان ایران در گام نخست قهرمانی آسیا

محمدی بر سکوی دوم دوچرخه سواری قهرمانی آسیا

سهمیه المپیک دوچرخه سواری ایران قطعی شد

ساندای ایران قهرمان جهان شد

شروع طوفانی پاروزنان ایران در روئینگ قهرمانی آسیا

صعود فیروزجا به رده بیست‌وهفتم برترین شطرنج بازان جهان

دومين مدال هانیه رجبی در ووشو قهرمانی جهان/ سه طلای دیگر به شاگردان اوجاقی رسید

تساوی ایران برابر کویت/ شانس کسب سهمیه المپیک از دست رفت

صعود 5سانداکار ایران به فینال قهرمانی جهان/ هانیه رجبی نقره گرفت

تایید تعلیق جودو ایران

الهه منصوریان بر سکوی قهرمانی ووشوی جهان/ پایان طلایی تیم سه نفره بانوان

پایان کار جودوکاران بدون کسب مدال

زمان قرعه‌کشی لیگ برتر والیبال مشخص شد

پایان کار کشتی آزاد ایران با 3 مدال

نوری در فینال پارا تیراندازی با کمان قهرمانی آسیا

۹ کاندیدای فدراسیون همگانی تایید صلاحیت شدند

عملکرد درخشان مقصودلو در مسابقات بزرگ سوئیس

تاريخ سازی مجيری در ووشوی قهرمانی جهان

۲ طلا برای سانداکاران بانوان ایران/ الهه منصوریان فینالیست شد

 6.6 برای موسوی در نخستین حضور

ترکیب جمشیدی‌ها در لیگ برتر بسکتبال کامل شد

یارکُشی به زبان ساده