Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

۱۱ یا ۲۲ میلیارد/ سرنوشت نامعلوم پول‌های گمشده والیبال چه شد؟

سه شنبه 10 تیر 1399 ساعت 11:40

درست یک سال قبل، محمدرضا داورزنی که آن زمان بر مَسند معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان نشسته بود به طلب 10 ، 11 میلیارد تومانی فدراسیون والیبال از همراه اول اشاره و تأکید کرد که این مبلغ از سوی هواداران به این اپراتور پرداخت شده و باید به فدراسیون والیبال بازگردد؛ اما حالا با وجود گذشت زمان و در گیرودار اسارت ورزش در چنگال کرونا انگار این موضوع در صندوق فراموشی جای گرفته و گویی نه 11 میلیاردی رفته و نه 11 میلیاردی آمده است. لااقل به صورت شفاف این موضوع از سوی مسئولان حال حاضر فدراسیون تبیین نشده است.

حالا که کرونا همدست مشکلات اقتصادی شده و پا روی گلوی ورزش گذاشته شاید حساب کردن روی طلب ها کمی به داد ورزش نصفه و نیمه این روزها برسد. البته این امر میسر نمی شود مگر به خواست و تلاش مدیران ورزشی که به نظر می رسد اگر هرکدام در رشته و تخصص خود کمی بیشتر دل بسوزانند، کِشتی خودشان را از سیل فنا به سلامت به ساحل می رسانند.

سرنوشت میلیاردها پولی که از قبض هواداران والیبال کسر شده هنوز مشخص نیست و شاید تعویق یک ساله المپیک خیال مسئولان فدراسیون را راحت کرده که فعلا از اردو و مسابقات تدارکاتی خبری نیست پس نیازی هم به این در و آن در زدن برای وصول مطالبات احساس نمی شود.

افشین داوری سرپرست اسبق فدراسیون در مورد طلب والیبال از شرکت‌های زیر مجموعه یکی از اپراتورها گفته بود: طلب فدراسیون مبلغی در حدود 11 میلیارد است که همراه اول اعلام می‌کند این طلب را به شرکت‌های زیر مجموعه‌اش واریز کرده اما آنها این پول را به ما نمی‌دهند. 

 در واکنش به این موضوع مهرمنش مدیرکل خدمات ارزش افزوده‌ی همراه اول با بیان این‌که یکی از تجمیع‌کنندگان این شرکت، به اسپانسر فدراسیون والیبال ۳۶ میلیارد تومان پرداخت کرده است، گفت: فدراسیون والیبال می‌گوید تنها ۱۴ میلیارد تومان دریافت کرده و از طرفی ۱۱ میلیارد تومان هم از همراه اول طلب دارد، درصورتی که ما از نحوه محاسبه این مبلغ اطلاعی نداریم!

بر این اساس مبلغ مجهول در معادله والیبال 22 میلیارد و دو برابر طلبی است که از سوی مسئولان عنوان می شود.

اما نکته جالب این است که داورزنی از زمان بازگشت دوباره اش به فدراسیون این رشته پرطرفدار در این خصوص حرفی نزده و مشخص نیست سرنوشت قراردادی که در زمان او بسته شده و زمانی مورد اعتراض خود او بوده به کجا کشیده شده است. معلوم نیست آقای رئیس برای دریافت این طلب میلیاردی راهکاری در نظر دارد یا به کل عطایش را به لقایش بخشیده است! البته شاید مکاتبات یا پیگیری هایی در این باره انجام شده باشد اما لااقل افکار عمومی همچنان از آن بی خبرند.

در زمانی که دلیل برکناری کولاکوویچ سرمربی تیم ملی والیبال حتی پس از راهیابی به المپیک به نقل از خودش مشکلات مالی عنوان شده و فعلا خبری از عقد قرارداد با حامیان جدید مالی نیست، سکوت اهالی والیبال درباره وصول یا عدم وصول طلب‌های میلیاردی تعجب برانگیز است.

حال آنکه هرگز افراد و شرکت‌های واسطه همراه اول و والیبال معرفی نشدند و مشخص نیست چه کسی طرف دعوای ماجراست و چرا طی سال‌های گذشته پایش به دادرسی باز نشده است. بویژه اینکه چندی قبل دامنه سایت سامانه 3060  به عنوان مجری تبلیغات والیبال از دسترس خارج شد. 

آنچه مسلم است، والیبال ایران که روزهای خوشی را برای مردم رقم زده، در هوای مه آلود این روزهای ورزش دنیا چشم به روزهای روشنی دوخته تا برای دومین بار طمع خوش حضور در المپیک را بچشد و این بار دست پر از بزرگترین میدان جهان بازگردد و البته این دست ها پر نمی شوند مگر با خیالی که به واسطه حمایت از همین حالا و درست در بدترین روزگار ورزشی دنیا تخت شود و در نهایت این امر میسر نمی شود مگر با چراغ سبز اقتصادی که جای هیچ بهانه ای را برای برگزاری بهترین اردو و بهترین دیدارهای تدارکاتی و جذب بهترین مربی باقی نمی گذارد.

الهام محمدی مجد 

چوبی که داورزنی از رفاقت خورد و به رفقایش زد

چوبی که داورزنی از رفاقت خورد و به رفقایش زد

ذبح عدالت در تشت رسوایی فوتبال

ذبح عدالت در تشت رسوایی فوتبال

وزیر ورزش ورود کند؛ آبروریزی‌های بین‌المللی در فوتبال، جودو و کیک بوکسینگ

وزیر ورزش ورود کند؛ آبروریزی‌های بین‌المللی در فوتبال، جودو و کیک بوکسینگ

ساکنان یک محله در شهر کاراکاس، پایتخت ونزوئلا یک مسابقه بسکتبال را تماشا می کنند.

ساکنان یک محله در شهر کاراکاس، پایتخت ونزوئلا یک مسابقه بسکتبال را تماشا می کنند.

آغازهمکاری‌های مشترک علمی و آموزشی پژوهشگاه تربیت‌بدنی و سازمان تربیت‌بدنی ارتش ج.ا.ا

آغازهمکاری‌های مشترک علمی و آموزشی پژوهشگاه تربیت‌بدنی و سازمان تربیت‌بدنی ارتش ج.ا.ا