Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

ورزشی که هنوز زنده است؛

دور دوم مسابقات دارت آنلاین با شعار# در_خانه_ می_مانیم

يكشنبه 10 فروردین 1399 ساعت 09:11

دومین دوره مسابقات دارت آنلاین کشور با هدف اشاعه ورزش در شرایط بحرانی و توسعه دارت بصورت انلاین و در بین خانواده ها برگزار شد.

 

به گزارش منهای فوتبال، دومین دوره از مسابقات دارت آنلاین با شعار# در_خانه_ می_مانیم و کورونا را شکست می دهیم از دوم الی نهم فروردین ماه به صورت مجازی برگزار و نفرات برتر مشخص شدند.

در روزهایی که تمام مسابقات ورزشی تعطیل شده و یا به حالت تعلیق در آمده اند کماکان ورزش هایی هستند که امکان و شرایط برگزاری آنها وجود دارد. تعدادی از علاقه مندان به رشته دارت  با حمایت و همکاری انجمن دارت کشور، باشگاه دارت ناوک بهمن و کمیته های دارت استان های خراسان جنوبی، آذربایجان شرقی و کمیته دارت شهرستان گرمسار موفق شدند طرح مسابقات کشوری دارت آنلاین را محقق کنند.

با برنامه ریزی های انجام گرفته تا کنون دو دوره از این مسابقات در کشور برگزار شده و شرایطی را فراهم آورده اند تا ورزشکاران و علاقه مندان به این رشته از خانه و از طریق فضای مجازی بتوانند در این مسابقات شرکت کنند.

در دومین دوره این مسابقات که 8 فروردین دور گروهی آن پایان و شنبه نهم فروردین مرحله نهایی و فینال آن برگزار شد 320 ورزشکار از 30 استان کشور شرکت کردند و استان خراسان جنوبی بیشترین سهم را دارا بود. در این دوره از رده سنی 6 الی 77 سال حضور پیدا کردند. محیا محمد زاده با شش سال سن از خراسان جنوبی جوان ترین و مجید غیاث نژاد 77 ساله از البرز مسن ترین شرکت کنندگان این مسابقات بودند.

در پایان محمدرضا ناظریه از سمنان به مقام قهرمانی، عماد موحدنیا از مازندران نائب قهرمان، و سعید عباس آبادی (نائب قهرمان مسابقات اوپن جهانی) از تهران و جواد بیات (قهرمان مسابقات اوپن جهانی) از مشهد به طور مشترک جایگاه سوم را کسب کردند.

همچنین شرکت و به کارگیری رده سنی 6-16 سال می تواند پشتوانه خوبی برای آینده تیم های ملی نوجوان و جوانان کشور باشد. حمایت از ورزشکاران در رده های پایه عملکرد قابل تحسینی است که در این مسابقات مورد توجه قرار گرفته و از چشمان برگزار کنندگان دور نمانده است.

برگزاری طرح مسابقات دارت آنلاین به گونه ای مورد توجه قرار گرفته که 18 استان و نهاد دولتی و همچنین انجمن بیماری های خاص از روز گذشته تصمیم گرفتند با الگو گرفتن از این برنامه، مسابقات خود به صورت رسمی و درون سازمانی به این شیوه برگزار کنند.

دور نخست این مسابقات در اواخر اسفند ماه سال 1398 برگزار شد و 337 ورزشکار از 26 استان با هم به رقابت پرداختند و در نهایت: ایلیا خشنودی(شیراز) ، محمدرضا ناظریه(سمنان)،نادرعلیپور(مازندران) و جمشید خضراب(بوشهر) به ترتیب در جایگاه اول ا سوم این مسابقات جای گرفتند.

ابوالفضل دهقانپور از مربیان و مدرسان بنام دارت ایران و مسئول برگزاری این رقابت ها است. ایشان در گفت و گو با منهای فوتبال تصریح کردند که: در شرایط فعلی تصمیم ما بر این است که این مسابقات را ادامه دهیم و دور سوم آن را نیز با همکاری و مشارکت ورزشکاران عزیزمان برگزار کنیم.

عوامل اجرایی و دست اندرکار این مسابقات عبارتند از: ابوالفضل دهقانپور(مسئول مسابقات)، امیر مداح، مجتبی و علیرضا فروتن،سلمان احمدیان، محمدرضا ناظریه، مهدی سلیمی، سعید مظهری و دنیز هشتپران.

لازم به ذکر است که تمام مسائل مربوط به این مسابقات به صورت مجازی است و نفرات برتر مسابقات جوایز خود را به صورت بن خرید و کارت هدیه دریافت خواهند کرد.

دستور العمل دور سوم مسابقات دارت آنلاین متعاقبا اعلام خواهد شد.