Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

پایگاه خبری تحلیلی منهای فوتبال راه اندازی شد

شنبه 26 بهمن 1398 ساعت 03:09

دیری بود که اهالی ورزش شکوه داشتند از همه چیز شدن فوتبال. منهای فوتبال برای آن آمد که بگوید فوتبال بسیار مهم است اما تمام ورزش نیست.

مردادماه سال 1394 بود که نشریه منهای فوتبال رخت وجود بر تن کرد. دیری بود که اهالی ورزش شکوه داشتند از همه چیز شدن فوتبال. منهای فوتبال برای آن آمد که بگوید فوتبال بسیار مهم است اما تمام ورزش نیست.

آمد تا هشدار دهد که جوانان برومند کشورمان تحت سلطه و حاکمیت فوتبال، غریبانه دارند برای افراشته شدن پرچم ایران عزیز تلاش می کنند و اگر توجهی و عنایتی به آنها نشود، فقط برای ما فوتبال باقی می ماند با آن همه غوغای بیهوده اش.

تا مدتها نشریه راه خود را طی می کرد اما و صد اما که گاه دست تقدیر و عوامل بیرونی قوی تر از اراده و خواست ما عمل می کنند.  گرانی کاغذ در کنار اقبال عمومی به شبکه های مجازی اسباب آن شد که بسیاری از رسانه های مکتوب به کنج عزلت فراموشی بروند و عطای حضور را به لقایش ببخشند.

علیرغم تمام دلبستگی ها و اعتقادی که به نوشته های مکتوب داریم، برای ما نیز گریزی نماند که به سمت غیرکاغذی شدن برویم. مدتها در سایت و کانال منهای فوتبال فعالیت کردیم. گاه پرکار، گاه کم کار و گاه ساکت بودیم. اما حضور داشتیم تا آن که حالا مجوز پایگاه خبری تحلیلی منهای فوتبال  با رویکرد فرهنگی ورزشی صادر شد.

حالا تلاش خواهیم کرد که با این پایگاه راهی را که باور داشتیم ادامه دهیم. پایگاه خبری تحلیلی منهای فوتبال آنلاین ادامه راه نشریه منهای فوتبال است. هنوز امید داریم روزگار عسرت به سر آید و به عشق و علاقه خود یعنی نشریه کاغذی در کنار این کار بپردازیم. اما تا آن روز گریزی نداریم. به جز آن که برای بودن، حضور در شبکه های مجازی و سایت و پایگاه خبری و...را برگزینیم.

با این حساب، دوستانی که در منهای فوتبال گرد آمده اند و شما به مرور با آنها آشنا خواهید شد بنای آن دارند تا نگذارند قهرمانان رشته های غیر فوتبالی مهجور بمانند و حق این رشته ها در میان غوغا و هیجانات فوتبال نادیده گرفته شود.

صد البته این به معنای نادیده گرفتن فوتبال و زحمات اهالی این رشته نخواهد بود. سادگی است اگر این پدیده مهم قرن را که تمام جهان را به تسخیر خود در آورده و در بسیاری امور تاثیرگذار است نادیده بگیریم. سایه فوتبال آن چنان سنگینی می کند که به طور قطع در رشته های غیر فوتبالی نیز اثرگذار خواهد بود.

همین انتخاب نام منهای فوتبال خود گواهی است بر این امر  که چاره ای به جز جدی گرفتن فوتبال نداریم. بنابراین اصل و اساس کارها پرداختن به فضای کلی ورزش و رشته های غیر فوتبالی است اما هنگام سخن گفتن از مسائل مهم ورزش گاه ناچاریم که به فوتبال و اثرگذاری آن بر کل ورزش نیز بپردازیم.

امید که با همراهی علاقمندان و زحمتکشان این راه توفیق در مسیری که پیش گرفته ایم نصیبمان شود. در کنار این همه و بالاتر از هر چیزی استعانت از حضرت حق طلب می کنیم که بی عنایت او هیچیم. هیچ

آدرس ما:

menhayefootballonline.ir

دور دوم مسابقات دارت آنلاین با شعار# در_خانه_ می_مانیم

کرونا، المپیک را به تعویق انداخت

متن ایمیل کمیته ملی المپیک ایران به IOC؛ لطفا المپیک را به تعویق بیندازید

گزارش فدراسیون جهانی از 20 کاراته کای المپیکی: بهمنیار جوانترین المپین، عسگری در سید یک

پارسونز: راه‌حل مناسب برای مسابقات کسب سهمیه و کلاسبندی‌های توکیو 2020 را بررسی می کنیم

تردید بزرگ برای المپیک توکیو

سیستم جدید کسب سهمیه المپیک وزنه‌برداری به IOC ارسال شد

برنامه اتحادیه جهانی برای پیشگیری از صدمات کشتی گیران

سال نو مبارک

مسابقات دارت آنلاین با شعار# در_خانه_ می_مانیم

وعده های محکم نخست وزیر ژاپن 

علی نژاد: هیچ ورزشکار حرفه‌ای دچار ویروس کرونا نشده است

حذف نمایندگان ایران از مسابقات اسنوکر آزاد جبل الطارق

4سهمیه کاراته ایران در المپیک قطعی شد

لغو فینال جام جهانی ژیمناستیک

پیروزی اسنوکربازان ایران در مسابقات آزاد جبل الطارق

سرمربی سابق تیم ملی ششمیربازی درگذشت

سلطانی‌فر: اردوهای ورزشکاران المپیکی با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی برگزار می شود

مشعل بازیهای المپیک توکیو روشن شد

حذف احمدکهنی در جام جهانی ژیمناستیک