Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

اولین رشته گروهی صعود کننده به المپیک 2020

نفس راحت بسکتبال ایران

يكشنبه 17 شهریور 1398 ساعت 07:06

بسکتبال ایران به عنوان اولین رشته گروهی جواز حضور در رقابت های المپیک 2020 را کسب کرد.

به گزارش منهای فوتبال، یک چشم مان به بازی ایران با فیلیپین بود و چشم دیگرمان به بازی چین با نیجریه، باید چین می باخت و ما هم با 16 اختلاف امتیاز برنده می شدیم تا جواز صعود به المپیک به ایران می رسید، همین اتفاق هم افتاد و نیجریه به یار بسکتبال ایران بدل شد و با پیروزی ۸۶  بر 73 چین را در خانه در حسرت المپیک باقی گذاشت. اینجا باید گفت خدا بسکتبال ایران را دوست داشت و راه المپیکی شدن آن را هموار کرد.

بالاخره یک بازی دلچسب بدون استرس از تیم ملی بسکتبال دیدیم وقتی اختلاف به بیش از 20 امتیاز رسید نفس راحتی کشیدیم و دعا دعا کردیم برای باخت چین به نیجریه. باز هم شانس با ایران یار بود که استرس بر چشم بادامی ها غلبه کرد و در مقابل قوای بدنی نیجریه نتوانستند مقاومت کنند.

اما در این طرف بازی روان بسکتبالیست های کشورمان از همان دقایق ابتدایی نشان داد که ایران هدفی جز برنده شدن ندارد، در مقابل اما فیلیپین بدون انگیزه هیچ حرفی برای گفتن نداشت حتی با بلچ آمریکایی هم نتوانستند در برابر ایران حرفی برای گفتن داشته باشند تا ایران 95 بر 75 پیروز میدان لقب بگیرد. صمد نیکخواه بهرامی مثل یک کاپیتان هوشیار در زمین بود و با دو بال خود بهنام یخچالی و محمد جمشیدی هر چه امتیاز بود جمع کردند اما در زیر حلقه باز هم حامد حدادی حرف اول را زد و جالب آنجا بود که سجاد مشایخی هم در ریباند به کمک او آمده بود. ایران شاید اولین بازی بود که در این تورنمنت بدون نقص بازی کرد و نشان داد که در آسیا همچنان قدرت اصلی است اما برای جهانی درخشیدن جای کار بسیار دارد.

حالا بسکتبال ایران به المپیک صعود کرده است. اولین رشته تیمی که حضورش در المپیک قطعی شده و برای سومين بار بعد از ١٩٤٨ لندن، ٢٠٠٨ پكن راهی المپیک 2020 توکیو خواهد شد.

بازیکنان ایران اگرچه در این رقابت ها 3 شکست ثبت کردند اما در همان دیدارها هم نشان دادند که از حریفان جهانی کم ندارند و می توانند خوش بدرخشند. آنها ما را امیدوار کردند که اگر درست هدایت شوند توانایی درخشیدن در المپیک 2020 را هم دارند. کاش قدر این بازیکنان را بیشتر بدانیم و آنها را پر بار راهی المپیک کنیم تا شاید اگر در جام جهانی به شانس ها پشت پا زدیم در المپیک با روی باز از آنها استقبال کنیم و شگفتی ساز لقب بگیریم.

باید به بازیکنان ایران خسته نباشید گفت آنها با یک بازی فوق العاده سوای نتیجه جام را مقابل پورتوریکو شروع کردند و با یک بازی دیدنی هم مقابل فیلیپین به پیروزی رسیدند. صعود به المپیک به هر روشی که بود دل بسکتبال را بعد از مدت ها شاد کرد و لبخند را به این خانناده هدیه داد، امروز همین برای ما کافی است. این یک روز از تلخی ها یاد نکنیم و تحلیل عملکرد ایران در این جام باشد برای روزی دیگر.
سعیده فتحی

 

دور دوم مسابقات دارت آنلاین با شعار# در_خانه_ می_مانیم

کرونا، المپیک را به تعویق انداخت

متن ایمیل کمیته ملی المپیک ایران به IOC؛ لطفا المپیک را به تعویق بیندازید

گزارش فدراسیون جهانی از 20 کاراته کای المپیکی: بهمنیار جوانترین المپین، عسگری در سید یک

پارسونز: راه‌حل مناسب برای مسابقات کسب سهمیه و کلاسبندی‌های توکیو 2020 را بررسی می کنیم

تردید بزرگ برای المپیک توکیو

سیستم جدید کسب سهمیه المپیک وزنه‌برداری به IOC ارسال شد

برنامه اتحادیه جهانی برای پیشگیری از صدمات کشتی گیران

سال نو مبارک

مسابقات دارت آنلاین با شعار# در_خانه_ می_مانیم

وعده های محکم نخست وزیر ژاپن 

علی نژاد: هیچ ورزشکار حرفه‌ای دچار ویروس کرونا نشده است

حذف نمایندگان ایران از مسابقات اسنوکر آزاد جبل الطارق

4سهمیه کاراته ایران در المپیک قطعی شد

لغو فینال جام جهانی ژیمناستیک

پیروزی اسنوکربازان ایران در مسابقات آزاد جبل الطارق

سرمربی سابق تیم ملی ششمیربازی درگذشت

سلطانی‌فر: اردوهای ورزشکاران المپیکی با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی برگزار می شود

مشعل بازیهای المپیک توکیو روشن شد

حذف احمدکهنی در جام جهانی ژیمناستیک