Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

سه نقره و 4 برنز حاصل کار بوکسورهای ایران در رقابت های احمد کومرت

يكشنبه 29 دی 1398 ساعت 03:19

در پایان رقابت‌های بوکس احمد کومرت؛ طوفان شریفی، امید احمدی صفا و مسلم مقصودی توانستند به مدال نقره دست پیدا کنند.

به گزارش منهای فوتبال، رقابت‌های بوکس احمد کومرت از روز24 تا 28دی ماه در شهر استانبول پی گیری شد که طی آن نمایندگان کشورمان توانستند به سه مدال نقره و 4 برنز دس پیدا کند. 

طوفان شریفی نماینده وزن 91 کیلوگرم تیم ملی بوکس کشورمان در نخستین مبارزه بوکسور آفریقایی را شکست داد و در دومین مبارزه هم نماینده ترکیه را شکست داده بود. در نیمه نهایی به علت انصراف احسان روزبهانی کاپیتان تیم ملی از ادامه مسابقات به فینال این رقابت‌ها راه یافت. وی در فینال هم به مصاف نماینده الجزایر رفت و با شکست مقابل این حریف به مدال نقره دست یافت.

روز شنبه در فینال این رقابت‌ها امید احمدی صفا نماینده وزن 52 کیلوگرم تیم ملی بوکس کشورمان به مصاف نماینده مغولستان رفت و با شکست مقابل این بوکسور به مدال نقره دست یافت. وی برای رسیدن به فینال نماینده آذربایجان و ترکیه را شکست داده بود.

مسلم مقصودی در فینال وزن 69کیلوگرم به مصاف نماینده مراکش رفت و با شکست مقابل این بوکسور به مدال نقره جام احمد کومرت دست یافت. مقصودی در نخستین روز از این رقابت‌ها موفق به شکست نماینده مغولستان شده بود، در نیمه نهایی نیز قرار بود به مصاف بوکسور ترکیه‌ای برود، اما با انصراف این بوکسور از ادامه رقابت‌ها مقصودی به راحتی راهی فینال این مسابقات شد. در فینال نیز با شکست مقابل بوکسور مراکش به مدال نقره بسنده کرد. مقصودی در این رقابت‌ها تنها با یک پیروزی به مدال نقره دست یافت.

روز (چهارشنبه) اشکان رضایی نماینده وزن 63 کیلوگرم کشورمان با شکست مقابل الجزایر از گردونه رقابت‌ها حذف شد و سیدشاهین موسوی بوکسور وزن 75 کیلوگرم کشورمان در دیدار مقابل مغولستان بازی را واگذار کرد و از ادامه رقابت‌ها کنار رفت. سجاد کاظم‌زاده در وزن 69 کیلوگرم در دور اول مقابل بوکسور قزاقستانی قرار گرفت، اما در نهایت مقابل این بوکسور قزاق بازی را واگذار کرد.

همچنین دانیال شه‌بخش، حسین دانشو، علی جمالی و احسان روزبهانی نیز پیش از این به به مدال برنز دست یافته بودند.

علیرضا استکی هدایت تیم ملی بوکس را بر عهده دارد و اصغر اشرفی، اتابک کاراوند و شهرام فاتح به عنوان مربی او را در این رقابت‌ها همراهی می‌کنند.

ترکیب تیم ملی بوکس اعلام شد

ترکیب تیم ملی بوکس اعلام شد

دعوت از 10 بوکسور به اردوی تیم ملی

دعوت از 10 بوکسور به اردوی تیم ملی

 قرعه کشی مسابقات بوکس احمد کومرت انجام شد

قرعه کشی مسابقات بوکس احمد کومرت انجام شد

 تیم ملی بوکس راهی جام احمدکومرت ترکیه شد

تیم ملی بوکس راهی جام احمدکومرت ترکیه شد