Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

امید به المپیکی شدن با پیروزی بر آنگولا

پایان تراژدی تریلوژی بسکتبال ایران

جمعه 15 شهریور 1398 ساعت 06:06

به گزارش منهای فوتبال،همانطور که پیش تر هم نوشته بودیم بازیکنان تیم ملی ایران نه تنها شایستگی حضور در المپیک 2020 را دارند بلکه حتی شایسته حضور در جمع 16 تیم برتر جهان نیز بودند .

تیم ملی بسکتبال ایران پس از 2 شکست ناباورانه برابر پورتوریکو، تونس و یک باخت پیش بینی شده مقابل اسپانیا در گروه بازنده ها در  نخستین گام به مصاف آنگولا رفت و در نهایت توانست با نتیجه 71 بر 62 از سد این تیم بگذرد. ثبت 11 توپ از دست رفته در نیمه نخست کار را برای ملی پوشان سخت کرد تا با یک اختلاف امتیاز و 29 بر 28 به نفع آنگولا بازیکنان راهی رختکن شوند. ملی پوشان ایران در این دیدار برعکس بازی های گذشته ظاهر شدند و اگرچه در نیمه اول نتوانستند نمایش چندان خوبی از خود به نمایش بگذارند اما در نیمه دوم بهتر و روان تر بازی کردند.شکست های قبلی در دقایق آخر برای بچه ها درس عبرت شده بود برای همین در 5 دقیقه پایانی به خوبی زمان را مدیریت و از مالکیت توپ بهره بردند.

در این دیدار حامد حدادی که همان دقایق ابتدایی 2 خطایی شد نتوانست مثل بازی های قبل بدرخشد اما در عوض صمد نیکخواه بهرامی دوباره همان صمد همیشگی شد و به کمک ایران آمد. آرون گرامی پور توانست جای خالی حدادی را تا حدودی پر کند. بهنام یخچالی و محمد جمشیدی به نظر کمی خسته می آمدند و شادابی بازی های قبلی را نداشتند.
در این دیدار باز هم در تعویض ها مشکل داشتیم و دوباره سوال برای مان پیش آمد که چرا در زمان های درست دست به تعویض نمی زنیم مثلا آرون گرامی پور را که خوب بازی می کرد، نیمکت نشین کردیم درست کاری که در بازی های قبل با محمد حسن زاده شده بود. با همه اینها باز کادر فنی بهتر از بازی های قبل عمل کرد و با بازی دادن به رسول مظفری در نیمه دوم (و فرصت دادن به او با وجود اشتباهش) شرایط بهتری برای ایران رقم زد. از طرفی هم چشم مان از بازی های قبل ترسیده بود و خدا خدا می کردیم دقایق آخر دوباره بازی را دو دستی تقدیم آنگولا نکنیم که خدا را شکر با مدیریت کاپیتان توانستیم نبض بازی را در دست بگیریم.

در این بازی برعکس بازی برابر پورتوریکو و اسپانیا عمل کردیم به این معنی که در آن دو بازی بچه های ایران فوق العاده بودند اما در نهایت شکست خوردند اما در برابر آنگولا نمایشی به مراتب معمولی تر داشتیم ولی توانستیم برنده از میدان خارج شویم.

به هر حال برای رسیدن به المپیک این پیروزی برای مان بسیار مهم بود و حالا امیدوارتر شدیم اگرچه نباید از بازی دیگر تیم ها هم غافل شویم. از امروز نبرد ایران با تیم های آسیایی است چرا که هر تیمی بهتر نتیجه بگیرد راهی المپیک خواهد شد. رقابت اصلی هم بین ایران و چین است که تا به اینجا هر کدام یک پیروزی ثبت کرده اند. هرچند تا پیش از بازی چین و کره جنوبی، میزبان با گل دیفرنس مثبت 15 از تیم ایران که به لطف پیروزی بر آنگولا  گل دیفرنسش به منفی 3 کاهش یافت از ما پیش است. اگر هر دو تیم مساوی شوند در نهایت گل دیفرنس تعیین کننده خواهد بود. از همین رو ایران در بازی با فیلیپین باید با قدرت به میدان خواهد برود و نه تنها به پیروز ی نیازمندیم بلکه باید با اختلاف بالا این بازی را از آن خود کنیم تا نگرانی از بابت صعود نداشته باشیم.

المپیکی شدن حق بسکتبال ایران است،بازیکنان ثابت کردند توانایی شکست 3 حریف خود در مرحله اول را داشتند و اگر درست هدایت می شدند الان نه تنها صعود کرده بودند بلکه شگفتی ساز این رقابت ها هم لقب می گرفتند. اما این اتفاق رخ نداد و باز هم امیدوار به شکست حریفان آسیایی و صعود به المپیک هستیم.

سعیده فتحی

 

اسپانیا قهرمان جام جهانی بسکتبال- 2019/ رکورد عجیب ایران برای صعود به المپیک

اسپانیا قهرمان جام جهانی بسکتبال- 2019/ رکورد عجیب ایران برای صعود به المپیک

آرژانتین و اسپانیا در فینال جام جهانی بسکتبال

آرژانتین و اسپانیا در فینال جام جهانی بسکتبال

معمای عجیب گم شدن کودک دوساله ی ری شهری !

عضویت سه ایرانی در کمیته‌های کنفدراسیون تنیس روی میز آسیا

جشن روز جهانی شمشیربازی در آسیا

 دوره المپیک سولیداریتی برای تکواندو در پاکستان با تدریس داور ایرانی

صعود تیم ملی والیبال ایران به فینال قهرمانی آسیا/ استرالیا حریف ایران در فینال

حذف ملی پوشان تنیس روی میز ایران از قهرمانی آسیا

صعود ۵ پله‌ای تیم ملی بسکتبال ایران در آخرین رنکینگ فیبا

احسان پور، تیموری، یزدانی و شعبانی حریفان خود را شناختند

پنجمی اطری در کشتی قهرمانی جهان/ نفرات برتر دو وزن نخست مشخص شدند

۲ مدال طلا و برنز در انتظار آزادکاران ایران/ محبی و افضلی حذف شدند

مربیانی که آمدند اما قید حضور در تیم ملی تیراندازی را زدند

رضا اطری مقابل قهرمان جهان از روسیه مغلوب شد

آغاز مسابقات چهار وزن دوم کشتی قهرمانی جهان از فردا/ نمایندگان ایران حریفان خود را شناختند

حذف امیرمحمد یزدانی از مسابقات جهانی کشتی

اعزام دو ورزشکار به مسابقات ترامپولین قهرمانی جهان

اولین بانوی وزنه بردار ایرانی در مسابقات جهانی به روی تخته رفت

وزنه برداری که پا جای پای نصیری گذاشت

برگزاری سومین مجمع عمومی کمیته‌های المپیک کشورهای آسیای میانه/ موافقت شیخ احمد با پیشنهاد صالحی امیری

پنج شنبه ها و سفره خانه سلطانی

شکست فیروزجا از بخت نخست قهرمانی و حذف از جام جهانی شطرنج