Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

درمان PRP، بدنسازی و تقویت عضلات برای کریمی/ آغاز تمرینات بعد از 3 ماه

جلسه پزشکی درباره وضعیت مصدومیت زانوی پای علیرضا کریمی آزادکار تیم ملی روز گذشته (جمعه) برگزار و از صبح امروز روند درمانی وی آغاز شد.

به گزارش منهای فوتبال و به نقل از فدراسیون کشتی، پورسعید رئیس کمیته پزشکی فدراسیون با بیان این مطلب افزود: برای روش درمان مصدومیت پای  علیرضا کریمی باید تصمیم می‌گرفتیم و در معایناتی که صورت گرفته بود شک بر این بود که رباط صلیبی قدامی وی پاره است، اما MRI اول، پارگی کامل را نشان نمی‌داد و در آزمایش MRI مجدد که از پای کریمی گرفته شد این موضوع به اثبات رسید.

وی گفت: در این مورد جلسه‌ای دیروز (جمعه)  با حضور غلامرضا محمدی و ابراهیم مهربان سرمربی و مربی تیم ملی کشتی آزاد، دکتر سهراب کیهانی متخصص ارتوپدی، مرتضی بهرامی‌نژاد پزشک و بدنساز تیم ملی کشتی آزاد و بنده در بیمارستان آرمان برگزار شد.

پورسعید تصریح کرد: 2 راه پیش رو داشتیم، یک انجام عمل جراحی که باعث می‌شد که در نهایت کشتی گرفتن برای کریمی در المپیک غیرممکن باشد و راه حل دوم درمان غیرتهاجمی بود که در این مورد نیز 2 راه را پیش رو داشتیم، اول اینکه صبر کنیم و بدنسازی انجام دهیم و راه دوم اینکه ایجاد القای ترمیم (PRP) را به همراه بدنسازی و تقویت عضلات و تقویت تعادل انجام دهیم، که راه دوم را برگزیدیم.

رئیس کمیته پزشکی فدراسیون کشتی افزود: نظر دکتر کیهانی این بود که بهتر است از روش PRP استفاده کنیم تا کریمی بتواند به تمریناتش ادامه داده و شانس حضور در المپیک را از دست ندهد. به همین منظور امروز کریمی در بیمارستان طالقانی PRP شد و قرار است انجام تمرینات تعادلی و قدرتی که باعث افزایش عملکرد او می شود توسط بهرامی‌نژاد پیگیری شود؛ این کار 3 ماه طول خواهد کشید و پس از آن کریمی می‌تواند به تمرینات خود ادامه دهد.

وی خاطرنشان کرد: در هر صورت درمان قطعی چنین مصدومیت‌هایی جراحی است، اما با توجه به اینکه شانس حضور کریمی در المپیک مطرح بود، تیم پزشکی روش دوم را انتخاب کرد و امیدوارم شاهد مصدومیتی برای کشتی‌گیران کشورمان به خصوص در آستانه حضور در المپیک نباشیم و حادثه جدیدی رخ ندهد.

دکتر کیهانی: یزدانی برای حضور در المپیک مشکلی نخواهد داشت

دکتر کیهانی: یزدانی برای حضور در المپیک مشکلی نخواهد داشت

حسن یزدانی آرتروسکپی می شود

حسن یزدانی آرتروسکپی می شود

معاینه تخصصی یزدانی و کریمی انجام گرفت

معاینه تخصصی یزدانی و کریمی انجام گرفت

یزدانی و کریمی در بین برترین کشتی‌گیران جهان

یزدانی و کریمی در بین برترین کشتی‌گیران جهان

کریمی در فینال مسابقات کشتی آزاد نتیجه را واگذار کرد

کریمی در فینال مسابقات کشتی آزاد نتیجه را واگذار کرد