Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

وزیر ورزش : جوایز پارالمپیکی ها دقیقا مشابه المپیکی هاست

چهارشنبه 13 آذر 1398 ساعت 11:10

مسعود سلطانی‌فر گفت: سال قبل دو سوم جوایزی که به ورزشکاران مدال آور دادیم مربوط به پارالمپیکی ها بود و پاداش ورزشکاران مدال آور معلول با افراد سالم کاملا برابر است.

به گزارش منهای فوتبال و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان،  دکتر سلطانی فر  گفت: امیدوارم با اجرای دقیق قانون جامع حمایت از معلولین بتوانیم همه امکانات لازم برای حضور بهتر این عزیزان در جامعه را فراهم کنیم. 

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: طی هفته گذشته دو بار در جلسات هیات دولت مسائل مربوط به مناسب سازی فضاهای ورزشی و عمومی، تحصیل، اشتغال و ورزش معلولین مطرح شد و همه اعضای حاضر برای بهینه سازی هر چه بیشتر تمام این موارد اتفاق نظر داشتند. 

وی افزود: در بسیاری از عرصه ها معلولین هیچ محدودیت و تفاوتی با افراد سالم ندارند و حتی تواناتر هستند. در هشت دوره مسابقات پارالمپیک ورزشکاران ما ۲۶۶ مدال گرفتند که برگ زرینی در تاریخ ورزش کشور است. در بازی های پارا آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا با ۱۳۲ مدال و یک پله صعود نسبت به جایگاه چهارمی دو دوره قبلی به مقام سوم رسیدیم. بسیار امیدواریم در پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو هم ورزشکاران ما درخشان ظاهر شوند و افتخار آفرینی های زیادی داشته باشند. 

سلطانی فر تاکید کرد: سال قبل دو سوم جوایزی که به ورزشکاران مدال آور دادیم مربوط به پارالمپیکی ها بود و پاداش ورزشکاران مدال آور معلول با افراد سالم کاملا برابر است. در بیش از ۱۲۰ سفر استانی که طی سه سال گذشته داشتم همواره تاکید اصلی من به مدیران کل استان ها رفع مشکلات معلولین بود. برای استفاده جانبازان و معلولین از اماکن و فضاهای ورزشی هیچ محدودیتی وجود ندارد و نباید هزینه ای دریافت شود. 

او ادامه داد: مجموعه مسئولین کشور با تاکید مقام معظم رهبری و رئیس جمهور هیچ گونه محدودیتی برای خدمت رسانی بهتر به معلولین و جانبازان قائل نیستند. ده درصد جمعیت کشور یعنی هفت و نیم میلیون نفر معلول هستند و باید شرایط مناسب برای اشتغال، تحصل و ورزش آنها فراهم شود. به معاونینم گفته ام از تمام اختیارات قانونی خود برای حل مشکلات و ایجاد شرایط بهتر برای معلولین استفاده کنند. 

وزیر ورزش و جوانان در پایان تاکید کرد: تاثیرات افتخار آفرینی یک ورزشکار جانباز یا معلول در جامعه خیلی بیشتر از افتخار آفرینی افراد سالم است. قهرمانی یک معلول مبین عزم و اراده آن ورزشکار است و انگیزه زیادی برای میلیون ها نوجوان و جوان ایرانی ایجاد می کند تا برای افتخار آفرینی و اهتزاز پرچم کشورشان تلاش بیشتری بکنند.

عکسی از مرز بین اسپانیا و مراکش

عکسی از مرز بین اسپانیا و مراکش

اصفهان تیم برتر هفته دوم شد

اصفهان تیم برتر هفته دوم شد

به مناسبت ولادت امام رضا (ع)

جودو و مشکلات درونی

وزیر ورزش ورود کند؛ آبروریزی‌های بین‌المللی در فوتبال، جودو و کیک بوکسینگ

ساکنان یک محله در شهر کاراکاس، پایتخت ونزوئلا یک مسابقه بسکتبال را تماشا می کنند.

آغازهمکاری‌های مشترک علمی و آموزشی پژوهشگاه تربیت‌بدنی و سازمان تربیت‌بدنی ارتش ج.ا.ا

به مناسبت زادروز مایکل فلپس شناگر آمریکایی

گفت و گوی اختصاصی با مرد نقره ای المپیک

۱۱ یا ۲۲ میلیارد/ سرنوشت نامعلوم پول‌های گمشده والیبال چه شد؟

افزایش ابتلا به کورونا در شهر میزبان المپیک

اشاعه فرهنگ دویدن در پارکها

سوپرلیگ جهانی ورزشهای رایانه ای در 2021

توکیو2020 و یک مشت دلار

راهی که باید عسگری محمدیان طی کند

نصیر زاده: بعید است لیگ کشتی برگزارنشود

واکنش آژانس جهانی ضددوپینگ در مقابل کاخ سفید

قاطعیت رئیس دومیدانی در برابر قهرمان جهان

کمپین مشترک IOC، سازمان بهداشت جهانی و سازمان ملل

تعویق مسابقات جهانی کاراته برای سال 2021

پیغام ویدیویی توماس برای بزرگداشت متفاوت روز المپیک

قاب روز یکشنبه 8 تیر 1399