Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

هادی رضایی: برنامه‌های پیش بینی شده کمیته ملی پارالمپیک ایران بی‌نظیر است

سه شنبه 14 آبان 1398 ساعت 12:52

هادی رضایی دبیرکل اجرایی کمیته ملی پارالمپیک با تأکید بر اشراف نسبت به فعالیت پارالمپیکی در سایر کشورها، برنامه‌های پیش بینی شده در کمیته ملی پارالمپیک ایران را بی نظیر عنوان کرد.

به گزارش منهای فوتبال، هادی رضایی دبیرکل اجرایی کمیته ملی پارالمپیک در نشست خبری روز و هفته ملی پارالمپیک عنوان داشت: در کشورهای دیگر شاید ارائه بخش ورزش همگانی به این شکل نباشد و قرار است نماینده بنیاد آجیتوس که یک خانم ژاپنی برای نظارت و ارزیابی در ایران حضور پیدا کند.

 

دبیرکل اجرایی کمیته ملی پارالمپیک گفت: پروژه  «ما می‌توانیم» مأموریتی است که قصد دارد ورزش معلولین را به افراد سالم بشناساند و با شناختی که از ورزش معلولین پیدا می‌کنند اگر معلولی در گوشه‌ای از کشور وجود دارد، با آموزش‌ها و شناختی که پیدا می‌کنند به این عزیزان کمک کنند. این مأموریتی است که از سوی IPC به ما داده شده است و حتی هزینه‌های پروژه  «ما می‌توانیم» بصورت کامل توسط کمیته بین‌المللی پارالمپیک پرداخت شده است. امیدواریم بتوانیم افتخارات ورزش معلولین را فراتر از مرزها مطرح و گسترش دهیم.

 

رضایی تصریح کرد: امسال از 2 ماه قبل ستاد تشکیل شده، اما قول می‌دهیم ستاد روز پارالمپیک برای سال‌های آینده از فردای برگزاری مراسم به صورت سالیانه در طول تمام روزهای سال تشکیل شود. فکر می‌کنیم این مأموریت اصلی ماست که با دو هدف معرفی ورزش‌های پارالمپیکی و بزرگداشت جنبش پارالمپیک این روز کلید خواهد خورد.

 

وی افزود: تلاش کردیم شناخت ورزش پارالمپیکی را به مدارس ببریم، تا آشنایی از آنجا صورت گیرد. یک مدرسه را در هفته آینده به عنوان الگو در پروژه ما می‌توانیم قرار خواهیم داد. حتی قرار است در زنگ ورزش مدارس زمانی را مخصوص به ورزش معلولین در نظر بگیرند. کارگاهی 3 روزه از سوی آکادمی ملی پارالمپیک برای آموزش مربیان و مدرسان ورزش مدارس در نظر گرفته شده است. 

 

رضایی ادامه داد: اگر بخواهیم ورزش معلولین و نابینایان ما رشد کند باید از مدارس شروع کنیم. به عنوان مثال دانش‌آموزان سالم والیبال نشسته انجام دهند یا چشم بند بزنند گلبال بازی کنند. شاید خیلی از این افراد فردی معلول در نزدیکان و آشنایان خود داشته باشند و بتوانند اطرافیان خود را به حضور در ورزش معلولین تشویق کنند و حتی نگاهشان به این قشر تغییر کند. 

 

دبیرکل اجرایی کمیته ملی پارالمپیک گفت: ورزش پارالمپیکی ما در بخش حرفه‌ای و قهرمانی جایگاه مناسبی دارد، اما آیا مدیران ما به این اندازه از ورزش معلولین شناخت دارند. طبق آمار سازمان بهزیستی 15 درصد از افراد جامعه این افراد خاص هستند، اما آیا مکان‌های ورزشی به همین اندازه و یا بودجه تخصیص داده شده به همین مقدار برای این قشر مناسب است. 

 

وی ادامه داد: در سال 93 روز پارالمپیک را با 2500 نفر شروع کردیم، اما حالا به 60 هزار نفر رسیده‌ایم. حدود 2 میلیون افراد معلول جسمی حرکتی داریم که حدود 70 هزار نفر ورزش می‌کنند که اگر بخواهیم درصد بگیریم مقدار ناچیزی می‌شود. می‌توانیم با ترویج ورزش همگانی معلولین حدود 2.2 درصد از هزینه‌های درمان کم کنیم. برای تمام رشته‌های ورزشی روانشناس در نظر گرفته شده است و کارشان را آغاز کرده‌اند. 

 

دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک درباره استعفای صمیمی از ریاست فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین گفت: این موضوع مسأله ای شخصی است و در جریان آن نیستیم، همانطور که در جریان سرپرستی وی نیستیم. مطمئنا هر تغییری در آستانه بازی‌های پارالمپیک می‌تواند مشکل‌ساز باشد امیدواریم همکاری وزارت ورزش با کمیته ملی پارالمپیک بگونه‌ای باشد که به این فدراسیون آسیبی وارد نشود. 

قاب روز سه شنبه 17 تیرماه 1399

زمان مجمع انتخاباتی فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی مشخص شد

چهارمی خادم‌الشریعه

قاب روز دو شنبه 16 تیر ماه

به مناسبت ولادت امام رضا (ع)

جودو و مشکلات درونی

وزیر ورزش ورود کند؛ آبروریزی‌های بین‌المللی در فوتبال، جودو و کیک بوکسینگ

ساکنان یک محله در شهر کاراکاس، پایتخت ونزوئلا یک مسابقه بسکتبال را تماشا می کنند.

آغازهمکاری‌های مشترک علمی و آموزشی پژوهشگاه تربیت‌بدنی و سازمان تربیت‌بدنی ارتش ج.ا.ا

به مناسبت زادروز مایکل فلپس شناگر آمریکایی

گفت و گوی اختصاصی با مرد نقره ای المپیک

۱۱ یا ۲۲ میلیارد/ سرنوشت نامعلوم پول‌های گمشده والیبال چه شد؟

افزایش ابتلا به کورونا در شهر میزبان المپیک

اشاعه فرهنگ دویدن در پارکها

سوپرلیگ جهانی ورزشهای رایانه ای در 2021

توکیو2020 و یک مشت دلار

راهی که باید عسگری محمدیان طی کند

نصیر زاده: بعید است لیگ کشتی برگزارنشود

واکنش آژانس جهانی ضددوپینگ در مقابل کاخ سفید

قاطعیت رئیس دومیدانی در برابر قهرمان جهان