Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

چالش‌های لیگ برتر بسکتبال

يكشنبه 12 آبان 1398 ساعت 03:46

امروز می خواهیم به برخی از چالش‌های لیگ بسکتبال بپردازیم.

به گزارش منهای فوتبال، هفته اول لیگ برتر بسکتبال یا 14 تیم آغاز ‌شد تیم های مهرام، نفت آبادان، پتروشیمی، شهرداری گرگان،شیمیدر،  آویژه صنعت مشهد و صنعت مس کرمان به پیروزی رسیدند. از همین رو امروز می خواهیم برخی از چالش‌های این لیگ را با هم مرور می‌کنیم و در روزهای آینده به دیگر چالش‌ها اشاره خواهیم کرد.

 

بحران اقتصادی

بحران اقتصادی در ایران و کاهش ارزش پول ملی، با تهدیدهایی که دارد یک نوع فرصت هم هست تا تیم‌ها به دخل و خرج خودشان توجه کنند و در مباحث مالی، بی‌گدار به آب نزنند.

 

مجازی‌ سازی

امسال کانال‌ها و صفحات اجتماعی بیشتری به تناسب تیم‌ها اخبار بازی‌ها را منعکس می‌کنند. باشگاهها با رعایت اصل «انصاف» و «دروازه‌بانی»اخبار رویدادها، بدون اغراق و جانبداری یکسویه، شفاف عمل کرده و اخبار دقیق را در اختیار سایر رسانه‌ها قرار بدهند.

 

فقدان فرصت‌های برابر

در فدراسیون قبلی هم بود و با ساختار این فدراسیون که «حرف شنوی» بیشتری دارد ممکن است برای مربیانِ مورد«عنایت ملوکانه»، بیشتر از مربیان جوان که تعدادشان در لیگ برتر امسال کم نیست، «فرصت» قائل شوند. نابرابری و رانت‌خواری (زیاده و تمامیت‌خواهی) دو سه مربی نباید به لیگ برتر بیاید.

 

رشد هرمی برد محوری

شناخت تفاوت‌های بین تیم‌ها و برنامه‌ریزی در طول یک فصل و سال‌های آینده، به آنها کمک می‌کند مرحله به مرحله رشد کنند و از رشد هرمی با «بردن به هر قیمت» پرهیز داشته باشند. این تفکر بعد از هدایت درست روی سکوها از هیجانات کاذب کاسته و منجر به واقع‌بینی توقعات با سطح توانمندی تیم‌ها می‌شود.

 

تهدید مربیان و بازیکنان

در جام جهانی، مسیر بازی‌ها به نفع ایران باز شد و المپیکی شدیم اما واقعاً در مباحث فنی و استفاده از نیروی انسانی به بازنگری نیاز داریم. لیگ برتر تسهیل‌کننده رفع این موانع و مشکلات است. المپیک، پاداشی برای بسکتبال ایران است نه دو سه نفر که تحت هرشرایطی جای خود را رزرو کنند.  به ویژه با نادیده گرفتن تلاش‎های بقیه اعم از مربیان و بازیکنان در لیگ برتر، نباید به یک عده خاص امتیاز داده ‌شود.

بدشانس تر از کاراته مگه داریم

ورزش در روزهای کرونایی

درگذشت فتح الله فتحی

ناظمی، کیش شاه یا زدن وزیر

فتح الله فتحی از اساتید و پیشکسوتان رسانه ورزشی و خبرنگار تخصصی رزمی دوشنبه 12 خرداد در قطعه نام آوران بهشت زهرا (س ) آرام خواهد گرفت.

مشعل بی فروغ المپیک را خاموش کنید

#ورزش_در_روزهای_کرونا

به سخره گرفتن عدالت

"یک آموزگار بر ابدیت اثر می گذارد، و هرگز نمی تواند بگوید که نفوذش در کجا متوقف می شود." #هنری_آدامز

داستان زندگی کوبی برایانت، کتاب می‌شود

فدراسیون جهانی والیبال جدیدترین مقررات ویدیوچلنج را اعلام کرد

دکتر چو: تعویق المپیک تصمیمی غیرمنتظره اما درست بود

در مسیر موفقیت، اعتماد به نفس از هر چیزی مهمتر است

خواب نیمروزی  

امیری خراسانی سرپرست فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام شد

طباطبایی: استفاده بهینه از ظرفیت کاراته‌کاها، باعث پیشرفت هر چه بیشتر سبک‌های آزاد می‌شود

وزارت آرزوها (1)

لغو مسابقات دوومیدانی نیمه ماراتن قهرمانی آسیا