Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

حضور 3 داور المپیکی کشورمان در کلینیک داوری رقابت‌های کشتی آزمایشی المپیک ۲۰۲۰

پنجشنبه 11 مهر 1398 ساعت 02:56

کلینیک داوری رقابت های کشتی آزمایشی المپیک با حضور سه داور المپیکی کشورمان در شهر توکیو برگزار شد.

به گزارش منهای فوتبال و به نقل از سایت فدراسیون کشتی، کلینیک داوری رقابت های کشتی آزمایشی المپیک با حضور محمد ابراهیم امامی، محمد مصلایی پور و نیما صادقی سه داور المپیکی کشورمان در شهر توکیو برگزار شد.

 امامی داور المپیکی کشورمان در مورد این موارد مطرح شده در این کلینیک گفت: روز گذشته (چهارشنبه) کلینیک داوران رقابت های کشتی آزمایشی المپیک توکیو با حضور ۲۷ داور المپیکی در شهر توکیو ژاپن برگزار شد.

در این کلینیک که با تدریس آنتونیو سیلوستری رئیس کمیسیون داوران اتحادیه جهانی کشتی و با حضور سایتو دیگر مدرس اتحادیه جهانی کشتی از کشور ژاپن برگزار شد، نکات مهمی از قوانین که مقرر است در المپیک ۲۰۲۰  اجرا شود با نمایش گزیده ای از مسابقات  کشتی قهرمانی جهان در  قزاقستان و مسابقات قاره های مختلف  تشریح شد.

 

مهمترین موارد مطرح شده در این کلاس فشرده  آموزشی به شرح ذیل است:

- جاگیری به موقع و مناسب داوران  به هنگام اجرای فن از مواردی است که مدرسین اتحادیه جهانی کشتی در مسابقات مختلف کشتی  برای آن اهمیت  ویژه ای قائل هستند.

- اقتدار داوران در اعلام رای بسیار حائز اهمیت است و نباید با دادن هر امتیازی، داور وسط بلافاصله به رئیس تشک نگاه کند، بلکه در موقعیت مناسب می توان از طریق اسکوربرد از تایید امتیاز نهایی مطلع شد.

- اجرای فنون پرتابی که مدافع به حالت خطر نرود، در شرایطی دو امتیاز برای مجری فن در بر خواهد داشت که حتما مدافع بر روی تشک با سینه و یا پهلو فرود بیاید.

- خروج هر یک از کشتی گیران از منطقه زون به بیرون از تشک (منطقه حفاظت) در صورتی که عمدی باشد و بتوان بعنوان فرار از تشک محسوب کرد، کشتی گیر مدافع علاوه بر گرفتن یک اخطار (o) با از دست دادن امتیاز (یک امتیاز در رشته کشتی آزاد و دو امتیاز در کشتی فرنگی) مجازات خواهد شد.

- در صورت مشاهده فرار از فن باید داور وسط در فرصت مناسب کشتی را قطع نماید و به کشتی گیر خاطی تذکر بدهد، در صورت تکرار کشتی گیر مدافع با  اخطار و امتیاز مجازات خواهد شد.

- اجرای قوانین و مقررات داوری توسط داوران بایستی با دقت نظر، آرامش کامل و بدون استرس باشد که این امر برای مدرسین اتحادیه جهانی کشتی بسیار حائز اهمیت است.

- جلوگیری از اجرای فنون خطا و دادن تذکر به موقع توسط داور وسط به کشتی گیر خاطی بسیار مهم است.
اجرای فن زیبا در کشتی آزاد و فرنگی که منجر شود مدافع پس از چرخش کامل، مستقیما به خطر برود دارای پنج امتیاز است و داوران باید نسبت به  تشخیص اجرای فن ۵ امتیازی و ۴ امتیازی دقت لازم را داشته باشند.

- نکته تاکیدی برای روسای تشک اینست که در اثر اشتباه رای داور و قاضی، رئیس تشک می بایست پس از قطع به موقع کشتی و در هنگام مشورت، از جایش بلند شده و نظر قطعی خود را برای اصلاح رای  به آنان اعلام نماید.
- اتحادیه جهانی کشتی به دنبال آن است برای مدیریت بهتر در رقابت های کشتی، کلاس تخصصی روسای تشک را پیش از آغاز بازی های المپیک،  برای منتخبین داوری در جایگاه رییس تشک برگزار نماید.

سه داور ایرانی در المپیک آزمایشی قضاوت می‌کنند

سه داور ایرانی در المپیک آزمایشی قضاوت می‌کنند

ورزشکار چون امیدی به آینده ندارد دست به مهاجرت می زند

انتصاب خزانه‌دار و مدیر طرح و برنامه کمیته ملی پارالمپیک

برگزاری جام حذفی تنیس بدون حضور تماشاگران

به یاد علیرضا سلیمانی و آن عکس خاطره انگیز

ششمی خادم الشریعه در شطرنج آنلاین ویلهلم اشتاینیتس

برگزاری نشست هم اندیشی بانوان دوومیدانی

حضور طباطبایی در جلسه آنلاین کمیسیون پزشکی فدراسیون جهانی بسکتبال

طباطبایی: می توان با برنامه ریزی مناسب نسل اینده کاراته ایران را پرورش داد

مسابقات قهرمانی کشور پیشکسوتان کشتی برگزار می شود

آران رییس هیات اسکواش استان تهران شد

هفتمین دوره مسابقات دوی کوهستان مرداد و شهریور برگزار می‌شود

برنامه لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۲۱ اعلام شد

از قیاسش خنده آمد خلق را...

احتمال لغو المپیک 2021

تفاهم نامه کمیته بین المللی المپیک و سازمان بهداشت جهانی

برگزاری مسابقات کسب سهمیه کاراته المپیک در سال ۲۰۲۱

بازگشایی تمام اماکن ورزشی در مناطق سفید ایران

فروش 4 برابری کفش های مایکل جردن

نام نویسی از کاندیداها برای کرسی های وادا

سرمایه گذاری سنگین وزنه برداری در مبارزه با دوپینگ