Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

برترین های مسابقات جوجیتسو دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر کشور معرفی شدند

شنبه 02 شهریور 1398 ساعت 11:18

پیکارهای جوجیتسو دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر کشور با معرفی تیمها و نفرات برتر به پایان رسید.

به گزارش منهای فوتبال و به نقل از روابط عمومی انجمن جوجیتسو، مسابقات جوجیتسو دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور با حضور ۲۰۸ نفر شرکت کننده از ۱۵ استان در ۳ استایل فایت، نه وازا و کاتا (نمایشی و کلاسیک) ۳۱ مرداد و یکم شهریور در سالن امام (ره) مجموعه ورزشی آزادی استان گلستان برگزار شد.

این رقابتها روز پنج شنبه با برگزاری مسابقات استایل نه وازا و کاتا نمایشی آغاز شد و روز جمعه با انجام مسابقات استایل فایت و کاتا کلاسیک بر روی ۲ تاتامی به پایان رسید. گفتنی است علی دولو رئیس گروه ورزش حرفه ای وزارت ورزش و جوانان و محمد حسن رستمیان رئیس انجمن جوجیتسو jjif نیز در محل مسابقات حاضر داشتند و از نزدیک شاهد روند برگزاری مسابقات بودند.

خراسان رضوی، خراسان شمالی، تهران، مازندران، زنجان، اصفهان، آذربایجان شرقی، قم، چهارمحال و بختیاری، کرمان، گلستان، سیستان و بلوچستان، سمنان، کردستان و مرکزی ۱۵ استان حاضر در این رقابتها بودند.

سید امیر خوشبین نایب رییس انجمن به همراه کادر برگزاری و عوامل اجرایی انجمن در استان برگزاری مسابقات استعدادها را برعهده داشتند. یوسف جولانی، روح الله یزدانی، امیر حسین خادمیان، محمد رضا رشیدی، حامد زید آبادی، مهران ستار، پوریا بهزادی، محمد عبداللهی، محمد کاظم زاده، بیژن شیرازی، مرتضی فولادی، سروش عزیزی، محمد جواد صیادی داورانی بودند که قضاوت مسابقات را بر عهده داستند.

اسامی مقام آوران استایل نه وازا بدین شرح است:

وزن منهای ۴۶ کیلوگرم

مقام اول: محمد حسن علیپور(خ. رضوی)، مقام دوم: آرمین طهماسبی (چهارمحال و بختیاری)، مقام سوم: آرش پرستار (کرمان) و متین نودهی (گلستان)

وزن منهای ۵۰ کیلوگرم

مقام اول: کیان علیزاده (خ. رضوی)، مقام دوم: مهدی عمران طلب (خ. رضوی)، مقام سوم: امیر حسین شمس (کرمان) و ابوالفضل خانه باز (گلستان)

وزن منهای ۵۵ کیلوگرم

مقام اول: بهنام رستمی (مازندران)، مقام دوم: ادریس شعبانی (خ. شمالی)، مقام سوم: محمد آرین مهر(سیستان و بلوچستان) و ابوذر شمس الدینی (کرمان)

وزن منهای ۶۰ کیلوگرم

مقام اول: سجاد باقری (خ.رضوی)، مقام دوم: محسن حامدی (قم)، مقام سوم: سینا اباذری (تهران) و حمیدرضا محمدی (خ.شمالی)

ورن منهای ۶۶ کیلوگرم

مقام اول: محمد اکرامی( خ. شمالی)، مقام دوم: علیرضا حسینی (اصفهان)، مقام سوم: سعید محمدی قنات (کرمان) و نصیر جمالی(سمنان)

ورن منهای ۷۳ کیلوگرم

مقام اول: محمد جواد مظفری(خ. رضوی)، مقام دوم:امیررضا شکفته(تهران)، مقام سوم: محمد صالح شهیدی (کرمان) و حسین رستمی زاده (کرمان)

ورن منهای ۸۱ کیلوگرم

مقام اول: فرزاد غفاری (تهران)، مقام دوم: یونس مصلحی (اصفهان)، مقام سوم: سجاد یوشحی (کرمان) و عادل گل مکانی(خ. رضوی)

وزن به اضافه ۸۱ کیلوگرم

مقام اول: حسن روحانی (خراسان شمالی)، مقام دوم: محمد مهدی رستمیان (تهران)، مقام سوم: محمدصدرا صادقی (اصفهان) و محمد عرفان افراشته (مازندران)

**جدول توزیع مدال استایل نه وازا

۱. خراسان رضوی ۴طلا، ۱نقره، ۱برنز

۲. خراسان شمالی ۲طلا، ۱نقره، ۱برنز

۳. تهران ۱طلا، ۲نقره، ۱برنز

۴. مازندران ۱طلا، ۱برنز

۵. اصفهان ۲نقره، ۱برنز

۶. چهارمحال و بختیاری و قم ۱نقره

۷. کرمان ۷برنز

۸. گلستان ۲برنز

۹. سیستان و بلوچستان و سمنان ۱ برنز

اسامی مقام آوران استایل فایت

وزن منهای ۴۶ کیلوگرم

مقام اول: آرمین طهماسبی (چهارمحال و بختیاری)، مقام دوم: محمدمهدی فارقی (سیستان و بلوچستان)، مقام سوم: علی اکبر کامران زاده (کرمان) و مهدی مکی (کرمان)

وزن منهای ۵۰ کیلوگرم

مقام اول: امین جوکار (کرمان)، مقام دوم: امیر محمد حاتمی زاده (خ. شمالی)، مقام سوم: امیر مهدی عرب (سمنان) و محمد رضا فارقی (سیستان و بلوچستان)

وزن منهای ۵۵ کیلوگرم

مقام اول: بهنام رستمی (مازندران)، مقام دوم: ادریس شعبانی (خ. شمالی)، مقام سوم: کیان عزیزپور (تهران) و سید جواد کارآموز (خ.رضوی)

وزن منهای ۶۰ کیلوگرم

مقام اول: امیر علی اسحاق پور (خ. شمالی)، مقام دوم: علی اصغر سلیمی (زنجان)، مقام سوم: محمد حسین سعید(کرمان) و علی کاظمی (مازندران)

وزن منهای ۶۶ کیلوگرم

مقام اول: امیر حسین پور کاوه (چهارمحال و بختیاری)، مقام دوم: علی زند وکیل (کرمان)، مقام سوم: محمد پور محمد (خ.رضوی) و محمدرضا هیزجی (قم)

وزن منهای ۷۳ کیلوگرم

مقام اول: امیررضا شکفته (تهران)، مقام دوم: محمد امین رحیمی(اصفهان)، مقام سوم: محمد صالح شهیدی( کرمان) و محمد مهدی جهانی (قم)

وزن منهای ۸۱ کیلوگرم 

مقام اول: ابوالفضل زینعلی (قم)، مقام دوم: رضا نوروزی (اصفهان)، مقام سوم: علیرضا شمسی (مرکزی) و عادل گل مکانی (خ.رضوی)

وزن به اضافه ۸۱ کیلوگرم

مقام اول :حسن روحانی (خراسان شمالی)، مقام دوم: محمد مهدی رستمیان (تهران)، مقام سوم: سعید کاملی (خ.رضوی) و محمد عرفان افراشته (مازندران) جدول

**رده بندی تیمی استایل فایت

۱. خراسان شمالی ۲طلا، ۲نقره

۲. چهارمحال و بختیاری ۲طلا

۳. کرمان ۱طلا، ۱نقره، ۴برنز

۴. تهران ۱طلا، ۱نقره، ۱برنز

۵. مازندران و قم ۱طلا، ۲برنز

۶. اصفهان ۲ نقره

۷. سیستان و بلوچستان ۱نقره و ۱برنز

۸. زنجان ۱نقره

۹. خراسان رضوی ۴برنز

۱۰. مرکزی و سمنان ۱ برنز

 

برترینهای کاتا نمایشی

مقام اول: استان زنجان (رضا بابایی و محمد بابایی)،

مقام دوم : استان آ.شرقی (هادی چاهی و امیر عطا حسن پور)،

مقام سوم: استان کردستان (آرین مارابی و سینا حسینی) و استان آ.شرفی (رامین عاقلی و امیر حسین فراغت)

مقام آوران کاتا کلاسیک

مقام اول: استان زنجان (رضا بابایی و محمد بابایی)،

مقام دوم: استان قم (ابوالفضل زینعلی و محمد مهدی افشاری)،

مقام سوم: استان سیستان و بلوچستان (محمد رضا فارقی و محمدمهدی فارقی) و استان کرمان ( دانیال زندی و امیر علی شمس الدین)

 

**جدول توزیع مدال کاتا(کلاسیک و نمایشی)

۱. زنجان ۲طلا

۲. آذربایجان شرقی ۱نقره، ۱برنز

۳. قم ۱نقره

 ۴. کردستان، کرمان، سیستان و بلوچستان ۱برنز

عوامل برگزاری و اجرایی مسابقات صادق مظلوم، آرش کریمی، امیر محمد عابدینی، سید رضا حسینی، مرصاد اصل محسنی، حسین مسعودی فر، احمد عارف جعفری، امیر احمر، حمید رحیمی، مهراب افسری، محمد افسری، سید رحیم شعبانیان، محمد رضا مقدم، کوروش احمدیان، مرتضی دامن افشار و رمضان جبله گفتنی است دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور در راستای کشف و شناسایی استعدادهای جدید از سوی دفتر توسعه قهرمانی وزارت ورزش و جوانان برنامه ریزی شده و هم اکنون در رشته های مختلف در حال پیگیری است.

 

عضویت سه ایرانی در کمیته‌های کنفدراسیون تنیس روی میز آسیا

جشن روز جهانی شمشیربازی در آسیا

 دوره المپیک سولیداریتی برای تکواندو در پاکستان با تدریس داور ایرانی

صعود تیم ملی والیبال ایران به فینال قهرمانی آسیا/ استرالیا حریف ایران در فینال

حذف ملی پوشان تنیس روی میز ایران از قهرمانی آسیا

صعود ۵ پله‌ای تیم ملی بسکتبال ایران در آخرین رنکینگ فیبا

احسان پور، تیموری، یزدانی و شعبانی حریفان خود را شناختند

پنجمی اطری در کشتی قهرمانی جهان/ نفرات برتر دو وزن نخست مشخص شدند

۲ مدال طلا و برنز در انتظار آزادکاران ایران/ محبی و افضلی حذف شدند

مربیانی که آمدند اما قید حضور در تیم ملی تیراندازی را زدند

رضا اطری مقابل قهرمان جهان از روسیه مغلوب شد

آغاز مسابقات چهار وزن دوم کشتی قهرمانی جهان از فردا/ نمایندگان ایران حریفان خود را شناختند

حذف امیرمحمد یزدانی از مسابقات جهانی کشتی

اعزام دو ورزشکار به مسابقات ترامپولین قهرمانی جهان

اولین بانوی وزنه بردار ایرانی در مسابقات جهانی به روی تخته رفت

وزنه برداری که پا جای پای نصیری گذاشت

برگزاری سومین مجمع عمومی کمیته‌های المپیک کشورهای آسیای میانه/ موافقت شیخ احمد با پیشنهاد صالحی امیری

پنج شنبه ها و سفره خانه سلطانی

شکست فیروزجا از بخت نخست قهرمانی و حذف از جام جهانی شطرنج

مدال سبک وزن بعد از چهل سال به کشورمان رسید