Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

از دستان بسته صالحی امیری تا خسروی وفا در یک قاب

دوشنبه 07 شهریور 1401 ساعت 05:28

دست‌های بسته صالحی امیری نمادی از پایان کار دوره چهارساله ریاستش در کمیته ملی المپیک است، ریاستی که شاید خودش هم فکر نمی‌کرد پرونده‌اش چهارساله بسته شود. مردی که خود را از جنس فرهنگ می‌داند در دوران حضورش بر مسند ریاست کمیته به واسطه روابط نزدیک و حسنه‌اش با دولت قبلی بودجه زیادی هم به ورزش تزریق کرد و اتفاقا خیلی از منتقدانش برسر خوانی که او پهن کرد نشستند و حسابی هم حظ بردند.

🔺صالحی امیری که در ریاست چهارساله‌اش یک المپیک و یک بازی‌های آسیایی و یک بازی کشورهای اسلامی را دید درست وقتی که همه چیز قرار بود تکرار شود و تازه درحال مزه مزه کردن طعم شیرین مدیریت و دیپلماسی ورزشی بود مجبور به ترک این حوزه شد، هرچند او بارها عنوان کرد که خودش تمایلی برای ادامه حضور ندارد اما منطق می‌گوید کسی که چهار سال ریاست در فضای گیرای ورزش را تجربه کرده چهار سال دوم کار برایش سهل‌تر و تمایلش برای بودن بیشتر است و شاید باید از دل او حقیقت را شنید.

🔺سجادی وزیری که درست یک سال از عمر وزارتش می‌گذرد بین رئیس سابق و جدید کمیته ملی المپیک قرار گرفته است، وزیری که در این یک سال آنقدر اثر خاصی از او در ورزش دیده نشده که هنوز هم تازه وزیر به نظر می‌آید. 
صالحی امیری در پایان دوره ریاستش حتی بارها در جلسات مختلف به اختلاف نظرش با وزیر اذعان داشت و با صراحت گفت که خط فکری‌اش با او هم راستا نیست، اما هیچ وقت شفاف‌سازی نکرد که خط فکری او چیست و برای وزیر کدام است. 
هرچند که سجادی وزیری از بدنه ورزش است و ابتدای امر هم ورزشی‌ها برای این امتیاز کف زدند ولی او تابدین جای کار از خود تصویری به جا گذاشته که گویی قدرت یک وزیر را ندارد و فقط مسئول مشق دیکته‌ای است که به او می‌شود.باید دید در ادامه خط فکری او و محمود خسروی‌وفا به کجا می‌رود.

🔺محمود خسروی‌وفا چهره سمت چپ تصویر اما چهره‌ای شناخته شده در ورزش است که از زمان برگزاری نخستین مجمع عمومی کمیته ملی پارالمپیک در سال ۷۹ تاکنون ریاست این کمیته را برعهده دارد. خسروی‌وفا که به گفته خودش با نظر هیات اجرایی پارالمپیک اختیار تام را داراست حالا ریاست کمیته‌ای را در دست گرفته که به طورحتم کار راحتی درپیش نخواهد داشت، البته گذر زمان بیانگر درستی این ادعا خواهد بود. ولی دو وجه قابل پیش‌بینی است این که یا خسروی‌وفا تسلیم نظرات مختلف خواهد شد و پایان کار ارتش یک نفره‌اش خواهد بود یا قدرت پارالمپیکی خود را به المپیک هم انتقال خواهد داد و صاحب نظران کمیته ملی المپیک را مجبور به تمکین خواهد کرد و با حکم خود خواهد راند.

الهام محمدی مجد

شاهکار شاهین سبزی در مقابل نائب قهرمان اسنوکر جهان

انتخابات فدراسیون دوچرخه‌سواری پنج نامزد دارد/ هاشم کندی تایید نشد!

توقف برادران عالمیان در یک قدمی کسب مدال در مسابقات قطر

هاکی روی یخ کشورهای اسلامی| بانوان ایران به عنوان نایب قهرمانی رسیدند

دیدار دستیار پوتین با سجادی/ دعوت از روسیه برای حضور در مسابقات نوروزگاه

مدیرعامل و دو عضو صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان تغییر کردند

وفایی باز هم از پس لیزووسکی برنیامد

نوشاد عالمیان به دنبال جایگاه ۲۷ انتخابی قهرمانی جهان

پیروزی خفیف هندبال ایران در مقابل شیلی

ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) گرامی باد

تایید صلاحیت ۲ کاندیدای وزنه‌برداری برای شرکت در انتخابات

پیروزی ۴ پینگ‌پنگ‌باز ایران در مسابقات کسب سهمیه جهانی/ رقابت سخت در انتظار ملی‌پوشان

اعلام اسامی کاندیداهای انتخابات دوچرخه‌سواری تا پایان هفته

تذکر انتخاباتی وزارت ورزش به فدراسیون جودو/ فرهادیان: اسامی به زودی اعلام می‌شود

بررسی وضعیت 3 رشته برای حضور در بازی‌های آسیایی

شاهکار وفایی در مقابل مرد شماره دو اسنوکر جهان

تاریخ انتخابات فدراسیون گلف مشخص شد

نخستین پیروزی ایران در مسابقات کسب سهمیه تنیس روی میز جهان

یزدانی خرم، اصولگرای اصلاح طلب ورزش

سهمیه تاریخی وفایی در مسترز 2023