Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

از دستان بسته صالحی امیری تا خسروی وفا در یک قاب

دوشنبه 07 شهریور 1401 ساعت 05:28

دست‌های بسته صالحی امیری نمادی از پایان کار دوره چهارساله ریاستش در کمیته ملی المپیک است، ریاستی که شاید خودش هم فکر نمی‌کرد پرونده‌اش چهارساله بسته شود. مردی که خود را از جنس فرهنگ می‌داند در دوران حضورش بر مسند ریاست کمیته به واسطه روابط نزدیک و حسنه‌اش با دولت قبلی بودجه زیادی هم به ورزش تزریق کرد و اتفاقا خیلی از منتقدانش برسر خوانی که او پهن کرد نشستند و حسابی هم حظ بردند.

🔺صالحی امیری که در ریاست چهارساله‌اش یک المپیک و یک بازی‌های آسیایی و یک بازی کشورهای اسلامی را دید درست وقتی که همه چیز قرار بود تکرار شود و تازه درحال مزه مزه کردن طعم شیرین مدیریت و دیپلماسی ورزشی بود مجبور به ترک این حوزه شد، هرچند او بارها عنوان کرد که خودش تمایلی برای ادامه حضور ندارد اما منطق می‌گوید کسی که چهار سال ریاست در فضای گیرای ورزش را تجربه کرده چهار سال دوم کار برایش سهل‌تر و تمایلش برای بودن بیشتر است و شاید باید از دل او حقیقت را شنید.

🔺سجادی وزیری که درست یک سال از عمر وزارتش می‌گذرد بین رئیس سابق و جدید کمیته ملی المپیک قرار گرفته است، وزیری که در این یک سال آنقدر اثر خاصی از او در ورزش دیده نشده که هنوز هم تازه وزیر به نظر می‌آید. 
صالحی امیری در پایان دوره ریاستش حتی بارها در جلسات مختلف به اختلاف نظرش با وزیر اذعان داشت و با صراحت گفت که خط فکری‌اش با او هم راستا نیست، اما هیچ وقت شفاف‌سازی نکرد که خط فکری او چیست و برای وزیر کدام است. 
هرچند که سجادی وزیری از بدنه ورزش است و ابتدای امر هم ورزشی‌ها برای این امتیاز کف زدند ولی او تابدین جای کار از خود تصویری به جا گذاشته که گویی قدرت یک وزیر را ندارد و فقط مسئول مشق دیکته‌ای است که به او می‌شود.باید دید در ادامه خط فکری او و محمود خسروی‌وفا به کجا می‌رود.

🔺محمود خسروی‌وفا چهره سمت چپ تصویر اما چهره‌ای شناخته شده در ورزش است که از زمان برگزاری نخستین مجمع عمومی کمیته ملی پارالمپیک در سال ۷۹ تاکنون ریاست این کمیته را برعهده دارد. خسروی‌وفا که به گفته خودش با نظر هیات اجرایی پارالمپیک اختیار تام را داراست حالا ریاست کمیته‌ای را در دست گرفته که به طورحتم کار راحتی درپیش نخواهد داشت، البته گذر زمان بیانگر درستی این ادعا خواهد بود. ولی دو وجه قابل پیش‌بینی است این که یا خسروی‌وفا تسلیم نظرات مختلف خواهد شد و پایان کار ارتش یک نفره‌اش خواهد بود یا قدرت پارالمپیکی خود را به المپیک هم انتقال خواهد داد و صاحب نظران کمیته ملی المپیک را مجبور به تمکین خواهد کرد و با حکم خود خواهد راند.

الهام محمدی مجد

جایگاه جدید نوشاد عالمیان در رده بندی جهانی

پیروزی وفایی در مسابقات اسنوکر انتخابی مسترز آلمان

تایید صلاحیت ۳ کاندیدای اسکواش برای شرکت در انتخابات

قهرمانی تیم گلکسی ایرانمال در نخستین دوره جام باشگاه های بولینگ کشور

نتایج روز چهارم جام باشگاه های بولینگ کشور

تیم سابر شمشیربازی ایران نایب قهرمان جام جهانی الجزایر شد

اسامی نهایی نامزدهای حضور در انتخابات کمیته ملی پارالمپیک مشخص شد

صعود سه نماینده اسنوکر کشورمان به مرحله حذفی

کمیته ملی المپیک از هانیه رستمیان که اولین سهمیه المپیک پاریس را در رشته تپانچه کسب کرده است تجلیل کرد.

معاون وزیر ورزش کاندیدای ریاست کمیته ملی پارالمپیک شد

کاراته بدون پشتوانه

قهرمانی تیم پاکت بیلیارد کشورمان در مسابقات قهرمانی غرب آسیا

دومین مدال نقره پاکت بیلیارد در مسابقات قهرمانی غرب آسیا

سجادی: روی یخ امضا کردم/! هدف ما این است که واژگانی مثل فتوت را از کتاب ها خارج کنیم و در عمل محقق سازیم

مدیریت تنبیهی

میلاد با سعادت پیامبر اسلام(ص) و امام جعفر صادق(ع) و اغاز هفته وحدت گرامی باد

زمان نام‌نویسی از کاندیداهای انتخابات کمیته پارالمپیک مشخص شد

کسب اولین مدال طلای وزنه‌برداری بزرگسالان آسیا

اولین نشست کارشناسی بازی‌های آسیایی برگزار شد

مناف هاشمی سرپرست کاروان ایران در بازیهای آسیایی شد/ سرپرستی آکادمی المپیک به پاکدل رسید