Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

عباس جدیدی: اگر حرفی زدم مطالبات مردم را گفتم

چهارشنبه 29 بهمن 1399 ساعت 08:49

عباس جدیدی از جمله قهرمانانی بود که کمیته ملی المپیک از وی به عنوان چهره ماندگار ورزش تجلیل کرد و تندیس این مدال‌آور جهان و المپیک را در کنار دیگر نامداران از جمله عبدالله موحد، شادروان ناصر گیوه چی، توفیق جهانبخت و حسین رضازاده قرار داد. جدیدی که به قول خودش دل پر خونی از اوضاع ورزش دارد وقتی مجری برنامه در حال صحبت بود میکروفون را از وی گرفت و به گلایه از مسئولان ورزش خصوصا از وزیر پرداخت. گلایه از اینکه وقتی در انتخابات فدراسیون کشتی رد صلاحیت شده بود و هرچه زده به در بسته خورده و نتوانسته بود با وزیر ورزش ملاقات کند.

گلایه از اینکه وقتی در انتخابات فدراسیون کشتی رد صلاحیت شده بود و هرچه زده به در بسته خورده و نتوانسته بود با وزیر ورزش ملاقات کند. وی همچنین از رییس قوه قضاییه تقاضا کرد دادگاه ویژه ورزش راه‌اندازی شود تا به مشکلات این قشر عظیم در آنجا پرداخته شود.

ساعاتی پس از آن اظهارات تند، طی تماس با این قهرمان اسبق جهان و المپیک نظر او را در رابطه با مراسم یاد شده و اظهارات توام با گلایه‌اش جویا جویا شدیم. در پاسخ گفت: از اینکه مراسمی در بزرگداشت افتخارآفرینان و بزرگان ورزش گرفته شد جای قدردانی دارد. این رخدادها و زنده نگاه داشتن یاد و خاطره چهره‌های ماندگار ورزش نه تنها گام درست، بلکه باید همواره مورد توجه واقع دست اندرکاران باشد. با این وجود به عنوان کسی که سال‌های طولانی در عرصه ورزش کشور زحمت کشیده و افتخار آفرینی کرده‌ام، انتظار دارم دست اندرکاران مربوطه در زمینه عمل به تکالیف اصلی خود و توجه به ورزشکاران نیز گام‌های اساسی بردارند.

نایب قهرمان المپیک در رابطه با گلایه‌های خود از وزیر ورزش خاطرنشان کرد: شاید حرف‌های من خوشایند برخی نبوده باشد یا شاید خیلی‌ها امیدوار بودند انتقاد نکنم،  ولی سئوال می‌کنم اگر من  و امثال من حرف نزنیم چه کسی باید از مشکلات ورزش بگوید؟ چه کسی باید به کم و کاستی‌ها اشاره کند؟  مردم مطالباتی دارند که باید از زبان امثال من زده شود چون آنها که به مسئولان ورزش دسترسی ندارند. وقتی من نتوانم به وزیر دسترسی داشته باشم مردم چگونه می‌توانند مطالبات ورزشی خود را به گوش او برسانند؟ در هر حال فکر می‌کنم پیامم را داده باشم بنابراین بیش از این  لازم نمی‌دانم در این رابطه حرفی بزنم.

جدیدی در رابطه با نامزدی خود برای احراز مسئولیت در شورای کشتی آسیا خاطرنشان کرد: انتظار دارم همه دست اندرکاران ذیربط از کمیته المپیک گرفته تا دستگاه دیپلماسی کشور در این مسیر مرا را یاری کنند. اینطور نیست که تنها با سابقه قهرمانی و مدال جهان و المپیک بتوان در مجامع بین‌المللی مسئولیت گرفت. این امر نیاز به برنامه ریزی، هزینه، رایزنی و دیپلماسی گسترده دارد.

شما به مسئولیت‌هایی که که عرب‌ها در مجامع قاره‌ای و بین‌المللی دارند نگاه کنید آنها بی آنکه در رشته مربوطه صاحب اعتبار و جایگاه باشند پست می‌گیرند چون در راه رسیدن به هدف از حمایت مسئولان کشورشان برخوردارند.

وی ادامه داد: اینطور نیست که من دست خالی راهی محل انتخابات شوم و صرفا امیدوار باشم به خاطر نام و نشانم رای بگیرم. ای کاش معرفی من برای انتخابات شورای کشتی آسیا چند ماه زودتر برنامه‌ریزی می‌شد تا فرصت بیشتری برای دیپلماسی و فعالیت داشته باشیم اما حالا که این اتفاق نیفتاده، همه باید پای کار بیایند تا به نتیجه برسیم. با وضعیت موجود شانس من و هرکس دیگری ۵۰- ۵۰ است وقتی به صد در صد می‌رسد که تمام مسئولان حمایت کنند و کارگروهی برای این مسئله تشکیل شود. اگر این امکان فراهم شد که بنده در شورای کشتی آسیا جایگاه پیدا کنم، این جایگاه  تنها به شخص جدیدی تعلق ندارد بلکه متعلق به ورزش کشور و کل مردم و مملکت است بنابراین ضرورت حکم می‌کند دست اندرکاران وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک هم  کمک کنند. مطمئن باشید از قبل باخته نیستم اما  نمی‌توانیم قبل از پیروزی هم شادی کنیم. وقتی می‌توان شادی کرد و به موفقیت امیدوار بود که همه برای رسیدن به هدف مشترک گام برداریم.

به قلم: محمدرضا کاظمی

جدیدی کرسی بنی تمیم را حفظ می‌کند؟

جدیدی کرسی بنی تمیم را حفظ می‌کند؟

برگزاری نشست بررسی چرخه انتخابی تیم های ملی کشتی

برگزاری نشست بررسی چرخه انتخابی تیم های ملی کشتی

مربی خوش شانس و مسئولیت یک انتخاب

کویر مرنجاب

کرسی های بین المللی فدراسیون بولینگ و بیلیارد

واکسینه شدن پارالمپیکی‌ها

برگزاری مسابقات ورزشی،هنری و ادبی به مناسبت روز المپیک

سعید عبدولی: می خواهند از کشتی حذفم کنند

نگرانی ها از کاهش سهمیه های تنیس روی میز در المپیک

اردوی تیم ملی والیبال در تهران در غیاب ستاره‌ها

امیر جدیدی در اردوی تیم ملی تنیس

باران چشمه: سرپرست از اختیارات کامل رییس برخوردار است

قایقرانان اعزامی به مسابقات انتخابی المپیک تایلند معرفی شدند

راهبرد ورزش در اسارت ساعت شنی ریاست فدراسیون‌ها

ملی‌پوشان جودو ایران رقبای آسیایی خود را شناختند

به بهانه روز جهانی تنیس روی میز

انصراف کره شمالی از حضور در المپیک ۲۰۲۱

والیبال ایران معطل آلکنو، آلکنو در انتظار واکسن

ابتلای دو چهره شاخص کشتی به کرونا

عباسی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری شد

وزیر وقت زیادی ندارند

دیدار رئیس فدراسیون جهانی پرورش اندام با رئیس کمیته ملی المپیک

صندوق حمایت چه گامی برای واکسیناسیون پیشکسوتان ورزش برداشته است؟

محمدیان سهمیه آزادکاران ایران در المپیک را کامل کرد

تست کرونا پاسور ملی‌پوش والیبال مثبت شد

امیرمحمد یزدانی و یونس امامی، دو آزادکار المپیکی شدند

دبیر: اگر المپیک مدال نمی‌گیرید دنبال سهمیه نروید!

هتل ویژه کرونایی‌ها در المپیک

پیشکسوت دوومیدانی درگذشت

🟢راشل بلک مور، اولین زن اسب سواری که قهرمان مسابقات Grand National شد.

کیمیا علیزاده از رقابت های قهرمانی اروپا حذف شد

احتمال تعویق مسابقات تنیس رولان گاروس

داور بین‌المللی والیبال بازنشسته شد

اعمال محدودیت‌های جدید کرونایی در توکیو

کرونا و تعطیلی دوباره ورزش

ویزای قایقرانان صادر شد

رشد ورزش همگانی از 16 به 51 درصد، آمار واقعی یا ساختگی؟

تکلیف ورزش در شهرهای قرمز چیست؟

قهرمان المپیک به اثر کرونا درگذشت

ارسلان و زرین پیکر به طلای رقابت‌های کشتی جام دانکلوف و نیکولای پتروف رسیدند

وقتی دیپلماسی هندبال آبروی از دست رفته در فوتبال را خرید

مجسمه‌ای شبیه مجسمه آزادی آمریکا که توسط تمّام عَظّام، هنرمند اهل سوریه از خرابه‌های ناشی از جنگ کشورش ساخته شده است